Для тих, кому не потрібно запускати ігрові новинки або важкі робочі додатки існує неттоп. Можливостей такого комп'ютера вистачить для повноцінної заміни десктопа, якщо він використовується тільки для інтернет-серфінгу, роботи з файлами, перегляду фільмів і запуску невимогливих ігор.

За внутрішньою начинкою неттоп найбільш схожий з нетбуком. Завдяки йому ви можете збільшити об’єм системи зберігання та оперативної пам'яті, додавши відповідні компоненти. У деяких моделях є кріплення VESA, що дає змогу підвісити неттоп до монітора, створивши своєрідний аналог моноблока.

Придбати якісний та сучасний неттоп можна на сайті https://artline.ua/catalog/kompyutery-artline/tip=nettop. Компанія Artline випускає та продає міні ПК під будь-які вимоги користувача та дає гарантію на свій товар аж на 38 місяців. Але перш ніж обирати собі неттоп, розберемося, для яких цілей він підходить, які його основні переваги та недоліки, та вирішимо, чи дійсно вам необхідний неттоп, або краще буде придбати повноцінний ПК, моноблок чи ноутбук.

Термінологія

Компактні комп'ютери часто називають неттопами. Перша частина утворена від слова «інтернет» — тобто вона говорить нам про те, що такі системи призначені насамперед для серфінгу у всесвітній павутині. Термін з'явився за аналогією: ноутбук — нетбук, а в цьому випадку десктоп — неттоп.

Плюси та мінуси міні ПК

Головна перевага неттопів — їх компактність. Вони займають набагато менше місця на робочому столі, ніж звичайні системні блоки. Деякі моделі і зовсім можна повісити за монітором (якщо в комплекті є кріплення VESA). Неттоп без проблем можна перевозити в сумці або рюкзаку.

Міні ПК мають енергоефективні компоненти, тому вони майже не гріються і споживають мало електрики. Охолодженням слугує зазвичай єдиний вентилятор, шум від якого майже не чути.

На цьому плюси закінчуються, поговоримо про недоліки. Економічні процесори, які допускається використовувати в неттопах, сильно гірші за десктопні ЦП. Потужність встановлюваного процесора обмежена підсистемою живлення і слабким охолодженням.

У компактних ПК немає відеокарти, графічне ядро зазвичай вбудовано в сам процесор. Вимогливі ігри не підуть, як і ресурсомісткі додатки, які прискорюють розрахунки за допомогою дискретної карти. Втім, неттопи призначені для інших завдань.

Крім іншого, у неттопів менше інтерфейсів підключення. Зазвичай це пара-трійка USB, один HDMI та Ethernet.

Які завдання можуть вирішувати міні ПК

Компактний комп'ютер чудово підійде для медіазадач: перегляду фільмів і прослуховування музики. Він без проблем подужає і офісне навантаження, і інтернет-серфінг. Завдяки хорошій енергоефективності, такий ПК може працювати як домашній сервер.

Топові моделі дозволять запустити навіть деякі сучасні іграшки. Звичайно, не на максималках, але в Counter-Strike або Dota 2 пограти можна. Не варто купувати міні ПК для ресурсомістких завдань. Рендер відеороликів і прорахунки в інженерних програмах йтимуть значно довше, а 3D-моделювання може гальмувати.

Висновки

Неттопи не займають багато місця і стильно виглядають на робочому місці. Більшість повсякденних завдань їм під силу. Це цікава альтернатива і звичайному ноутбуку, і класичному системному блоку. У першому випадку комусь не подобається маленький екран, а в другому — розміри та шум. Таким користувачам варто розглянути варіант покупки Міні ПК.

Звичайно, сучасний неттоп поки що не може замінити повноцінний ПК, але його переваги можуть бути для когось критично важливими, тож не варто списувати його з рахунків.