Щоб отримати бажаний відтінок після фарбування волосся на тривалий час, потрібно правильно вибрати не тільки фарбу для волосся, а й окислювач для волосся до неї. Склад на основі перекису водню, виступає в ролі активатора, який допомагає колеру проявити необхідний пігмент. Без такої стимуляції працюють тільки барвники прямої дії. Також слід пам'ятати, що будь-яке фарбування або освітлення якоюсь мірою травмує волосся. Тому після процедури слід забезпечити правильний догляд, використовуючи спеціальний шампунь, кондиціонер, бальзам або інший косметичний засіб.
Як застосовувати окислювач для волосся: види окислювачів
Головне завдання продукту - прямий вплив на локони, забезпечення глибокого відтінку. Ці функції безпосередньо залежать від процентного вмісту (або показники volume) перекису водню, що активує роботу фарби. Концентрація активної речовини в складі варіює від 1,2% до 12%. Залежно від цього розрізняють:
- низькопроцентні склади (активатори) 1,2-1,8%. Призначені для тонування освітленого волосся, легкого оновлення кольору;
- окислювач 3% (10 vol). Застосовується під час фарбування тон у тон або на 1-2 тони темніше (світліше);
- оксид 6% (20 vol) - оптимальний варіант для сивини, під час повторного фарбування коренів, а також для перефарбовування яскравими фарбами червоної палітри;
- проявник 9% (30 vol). Використовується для швидкого освітлення, фарбування темного волосся і жорсткої сивини;
- оксидант 12% (40 vol) для тих, хто любить кардинальні зміни. Він максимально знебарвлює на 3-4 тони, при цьому сильно травмує пасма. Щоб нормалізувати стан, необхідно проводити якісний догляд.
Засоби також містять загусники, регулятори, ароматизатори тощо. До складу професійної косметики входять натуральні корисні комплекси, які захищають кожне пасмо від хімічного впливу, тим самим зберігаючи природну м'якість і блиск. Знайти таку продукцію можна в інтернет-магазині Froomo, де представлені засоби від європейських і американських брендів, які подбають про здоров'я волосся під час фарбування або освітлення.
Як правило, фарба для домашнього використання містить обидва компоненти - пігмент і оксигент (9 або 12%), які змішуються в пропорціях відповідно до зазначеного виробником співвідношення. Якщо ж засоби для фарбувального складу придбано порізно, то необхідно діяти суворо за інструкцією, прикладеною або описаною на флаконі.
Який окислювач за % і volume потрібно вибрати для вашої фарби?
Концентрація - головний показник, що впливає на вибір оксиду, активатора або проявника. Тобто, що вищий відсоток, то сильніше фарбуються локони. Однак це не означає "більша величина volume - кращий ефект". У цьому разі потрібно грамотно вибрати потрібний варіант, враховуючи такі моменти:
- стан і природний колір волосся;
- бажаний відтінок;
- тип барвника;
- торгову марку.
Відтінковий бальзам і фарбувальна піна не потребують оксигентів, а натуральна фарба забезпечить кращий результат, ніж тонувальна. При повторному фарбуванні використовуються щадні варіанти перекису до 2%. Вони освіжать пасма, "сховають" сивину без заподіяння шкоди природній структурі волосся.
Чи можна використовувати для однієї фарби окислювачі з різним %
Кожен спосіб фарбування вимагає певного показника volum і може виникнути необхідність у складі з проміжною концентрацією (4,5% або 7%) або під рукою не виявилося потрібного оксиду. Отримати такий рівень відсотка можна шляхом змішування окислювачів між собою, а це хороша економія коштів. Головне дотримуватися точних пропорцій, наприклад:
- якщо змішати 1:1 6% і 3% отримаємо 4,5%;
- якщо додати одну частину 3% і дві частини 9% вийде 12% склад.
У такий спосіб не можна отримати засіб із наймінімальнішою та максимальною концентраціями. Слід запам'ятати, що зменшувати відсотковість, використовуючи воду, шампунь, бальзам або кондиціонер категорично неприпустимо за жодних умов. Це не знизить показник вмісту перекису, а тільки зробить оксид неефективним.
Чи можна використовувати окислювач і фарбу від різних брендів?
Майстри-колористи рекомендують вибирати продукти одного виробника, тому що вони розраховані на однаковий рівень pH і кислотно-лужний баланс. Вони створюються один для одного таким чином, щоб один доповнював і посилював вплив іншого. Застосування оксиду і фарби різних брендів може призвести до неправильного окислення, травмування пасом, зміни кольору.
Якщо ви все-таки вирішили застосувати мультибрендовий фарбувальний склад, то важливо правильно підібрати концентрацію окислювача і дотримуватися пропорцій змішування, зазначених в інструкції.