Коли планується полювання на хижу рибу, більшість рибалок підтвердять: краща приманка для цієї цілі - це тейл-спінер. В риболовецьких магазинах ціна спінера https://svinets.dp.ua/ua/spinery доволі приваблива, а ще приємнішим буде результат лова при вмілому застосуванні цієї снасті.
Що таке спінер для риболовлі?
Тейл-спінер - це безосьова спінінгова наживка у формі рибки, яка відрізняється від інших блискучою пелюсткою, що привабливо обертається на вертлюжці, нагадуючи хвіст. Наживка має обтічну форму та вироблена зі свинцю, що полегшує хорошу дальність закиду і покращує точність. Широкий вибір тейлів пропонує спеціалізований магазин з рибальськими снастями від виробника «Дніпро-Свинець». Там є можливість підібрати спінер під любу рибу.
Цей тип снасті можна назвати джиговим, адже основний профіль його роботи це придонні ділянки. Але його головна відмінність і перевага - це конструкція, яка зовсім не закручує волосінь. Під час проводки тейл поблискує і інтенсивно коливається, одночасно приманюючи до себе блиском і аква акустичним ефектом, який добре відчувають хижаки.
Особливості лову на тейл
Цей тип приманки підходить для лову у водоймах з середньою глибиною і помірною течією, наприклад, на ставках, озерах та спокійних річках. Також гарно себе проявляє у воді з мінливим рельєфним дном. Треба оминати захаращені місця, так як можна легко зачепити та загубити спінер. В наших водоймах на цю снасть прекрасно клює:
- судак;
- окунь;
- щука;
- жерех;
- берш.
Він відмінно працює по всій товщі води, але основне призначення тейл-спінера це лов окуня. При цьому основним методом проводки є джиговий та його варіації. Отже, при різних типах лова є свої нюанси.
- Полювання на великого окуня частіше ведеться з човна на піщаних перекатах джиговим способом. Якщо є впевненість в тому, що дно чисте, можна брати тейл із потрійним гачком. При риболовлі з берега є ризики зачепу, тому в цьому випадку користуються двогачковим. Якщо джигові проводки не працюють, можна обловити цей периметр водойми віяловим способом.
- Жерех готовий приєднатися до кльову в той момент, коли приманка опускається і піднімається у воді. Тому краще застосувати пелагічний джиг. Після закиду дати декілька секунд на те, щоб спінер занурився, але не торкнувся дна. Після цього два-три оберти катушкою і, піднімаючи кінчик вудки, зробити джигову сходинку і знову дати снасті зануритись.
3. Тейл-спінер для лова щук спеціально не застосовується, але при нагоді і притримуючись деяких правил, можна вполювати і цю хижачку. Так як спінер не обладнаний сталевим повідцем, оберіть важку модель, близько 12 гр із подвійним гачком для меншого зачипу в руслових заплавах. Так його прохідність стане кращою.