Не секрет, що з часом смартфони починають працювати повільніше та гірше. Той самий пристрій, який так радував вас швидкістю після придбання - гальмує дії, зависає, перегрівається.

Можна вірити в теорію заговору виробників, які №не дозволяють” пристроям працювати більше певного часу. Або ж правильно турбуватися про свій смартфон. І тоді ви зможете набагато довше телефонувати, серфити в інтернеті, платити за покупки чи поповнити казино з Водафон зі звичного пристрою.

Як покращити роботу смартфону

Основна причина уповільнення роботи телефона - це сміття, яке стрімко у ньому накопичується. Своєчасно видаляючи його, ви можете продовжити життя пристрою на пару років. 

  1. Використовуйте очищувальні програми. Найвідомішими з них є такі застосунки, як CCleaner, Clean Master,  Avast Cleanup. Всі з них мають як безкоштовну, так і платну версії. Вони відрізняються кількістю та швидкістю доступних функцій.В цілому, навіть безкоштовних варіантів достатньо, щоб зменшити навантаження на смартфон.

Рекомендована частота застосування програм-клінерів залежить від того, як ви використовуєте смартфон. Якщо ви в основному дзвоните і не зловживає інтернетом - достатньо запускати клінер раз у 1-2 місяці. Якщо ж ви активний користувач соцмереж - привчіться чистити пристрій щотижня, щоб видаляти надлишкові файли.

  1. Видаляйте непотрібні застосунки. Багато мобільних додатків встановлюються у смартфон просто щоб спробувати. Після чого чого виявляється, що додаток неактуальний, не надто зручний чи просто на нього не вистачає часу. Рекомендуємо регулярно видаляти всі додатки, які не використовуються. В майбутньому, якщо бажаєте - ви легко знайдете посилання на них у особистому кабінеті GooglePlay. 

  2. Час від часу завантажуйте фотографії на комп'ютер чи у хмарне сховище. Всі ми регулярно робимо фото на телефон. Потім ці фото накопичуються та заважають роботі пристрою. Як через кількість файлів, які змушена індексувати система, так і через нестачу місця у пам'яті. До того ж, будемо чесні, ніхто не листає альбом, щоб подивитися фото піврічної давності. Тому рекомендуємо перевантажувати старі фото у архів - на жорсткому диску, флешці, у “хмарі”. 

Якщо нічого не допомагає

На якомусь етапі, через кілька років після придбання, стандартні методи очистки можуть вже не допомагати.

Причин цього кілька. По-перше, це вже обговорене вище перевантаження системи “файловим сміттям”. Кеш, залишки програм, деякі апдейти - частки цього залишаються в системі та сповільнюють її роботу. 

По-друге, з кожним роком мобільні застосунки потребують все більших потужностей від смартфона. Тому кожен апдейт програм трохи погіршує його роботу. 

Проте можливість купити новий телефон у нас є не завжди. Існує два радикальний способи продовжити життя смартфона, якому вже “дуже погано”.

 

  1. Видалення та встановлення програм. Застосунки, які стоять у телефоні вже давно - мають “багатошарову” структуру. Це початковий установочний файл, всі накладені на нього апдейти, залишки пов'язаних файлів та кешу… Видаляючи програму - ви видаляєте все це одночасно. Після чого можете заново встановити оновлений установочний файл, який працюватиме набагато швидше. Мороки багато - проте це гарний варіант,якщо ви не готові відкотити систему автоматично.

  2. Відкат системи. Це автоматичне видалення всіх даних та повернення самої операційної системи до того стану, в якому вона поставлялася виробником. Таким чином, ви в один клік позбавляєтеся всього сміття, програм, файлів і т.д. Крок радикальний, так як відновити дані буде неможливо. Проте він реально допомагає телефону.