Важко знайти людину, яка не знає, як чистити зуби. Найчастіше ця проста процедура з раннього дитинства входить у щоденний гігієнічний ритуал. Як кажуть стоматологи, насправді багато людей приділяють недостатньо уваги догляду ротової порожнини. За незнанням чи недбалістю вони втрачають важливі моменти і тим самим підвищують ризик розвитку різних стоматологічних захворювань. Адже регулярне чищення зубів дозволяє знищити до 60% нальоту та покращує стан ясен. На сайті https://www.med-deo.com.ua/uk/blog/jak-pravylno-chistyty-zuby можна дізнатися як же правильно це робити.

Скільки потрібно чистити зуби?

Щоб звичні маніпуляції щіткою дійсно приносили користь, чищення зубів має бути щоденним. Чистку рекомендується проводити як мінімум двічі на день, витрачаючи щоразу не менше 2 хвилин. По 30 секунд на кожну половину верхньої та нижньої щелепи – це не так вже й багато. Але часто люди занадто швидко завершують гігієну ротової порожнини, прибираючи тільки залишки їжі і залишаючи наліт. Це призводить до розвитку карієсу та захворювань ясен.

Зазвичай люди вважають за краще чистити зуби, готуючись до майбутнього виходу з дому. Справді, ранковий догляд за порожниною рота дозволяє:

- освіжити дихання;

- видалити наліт, що скупчився за ніч;

- позбутися залишків сніданку;

- надати зубам здорового блиску.

Але для профілактики стоматологічних захворювань цього замало.

Як правильно вибрати зубну пасту

Пасти бувають:

1. Гігієнічними

2. Профілактичними

3. Лікувальними

Перші вирішують єдине завдання – очищають емаль. Другі за рахунок антисептичного компонента допомагають запобігти розвитку гінгівіту та карієсу. Треті призначаються стоматологами з терапевтичною метою — самостійно їх краще не використовувати.

Також зубні пасти розрізняють за результатами застосування:

- відбілюючі – злегка освітлюють емаль, але кардинальних змін від них не варто чекати;

- зміцнюючі – містять фтор, корисні здоров'ю емалі;

- десенсибілізуючі – знижують чутливість;

- протизапальні – допомагають при гінгівіті.

Якою щіткою чистити зуби?

До вибору щітки потрібно підходити відповідально, адже вона є основним інструментом у боротьбі з нальотом. Зараз у продажу можна знайти безліч моделей, тому кожен зможе підібрати собі потрібний варіант. Не варто використовувати пристрої зі щетинками з натуральних матеріалів, на їх поверхні можуть затримуватися і розмножуватися бактерії. Сучасні щітки виготовляються із безпечних синтетичних матеріалів, які не травмують емаль при видаленні нальоту та легко очищаються після використання. Змінювати цей аксесуар слід кожні 3-4 місяці.