Найпопулярніший сорт кави - арабіка, її зерна великі, мають характерну вигнуту борозенку, що розділяє зернятко на дві частини, і після обсмажування набувають рівного шоколадного кольору. У арабіки м'який, з кислинкою, смак і благородний запах. У зернах міститься близько 20% ефірних олій та 1,5% кофеїну. Широкий вибір якісної кави пропонує інтернет магазин кави coffeemag.com.ua!

Другий за популярністю сорт — дешевша і менш шляхетна робуста, яку можна відрізнити за прямою борозенкою на зерні, невеликим розміром зерен і нерівномірним, місцями темного, місцями світлого кольору після обсмажування. У таких кавових зернах більше кофеїну (2,5%), а от ефірних олій вдвічі менше, ніж в арабіці, – лише 10%. Напій зерен робусти має більш гіркий і різкий смак, ніж кава з арабіки, зате саме свіжозварена кава з робусти може похвалитися щільною кінематографічною пінкою.

Часто в магазинах та кав'ярнях продають суміші з цих двох видів, відсоток робусти визначає міцність та гіркоту напою.

Також ви можете купити каву montana coffee київ у капсулах.

Чому важливо звертати увагу на дату обсмажування?

Чим менше часу пройшло з дати обсмажування зерен, тим смачнішим і ароматнішим буде чашка вашої ранкової кави. Під час теплової обробки зерен виділяються ефірні олії, які з часом випаровуються. Найяскравіший і насичений напій виходить із зерен у перші три тижні після обсмажування, але допустимим вважається і термін у півроку.

Значення має й час збирання кави — що свіжіше зерна, то смачнішою буде кава. Якщо зерна пропонують обсмажити прямо при вас, але вони були зібрані більше ніж рік тому, краще їх не купувати.

Бажаєте зернова кава купити в Києві 1 кг за вигідною ціною? Завітайте до інтернет-магазину coffeemag.com.ua!

Яке обсмажування зерен смачніше?

Несмажені кавові зерна мають світло-зелений, немов припилений, колір. Під час обсмажування він змінюється — від світло-коричневого до темного, майже чорного. Є кілька популярних варіантів обсмажування.

1. Скандинавське обсмажування, воно ж коричневе - найслабше з можливих, напій має виражену кислинку.

2. Віденське обсмажування - кава після нього набуває яскравого, трохи солодкуватим смаком, з дуже легкою гіркуватістю.

3. Французьке обсмажування – смак такої кави насичений, а сам напій дуже міцний, із зерен цього обсмажування найчастіше готують еспресо.

4. Італійське обсмажування — кава виходить гіркуватою, терпкою, з довгим присмаком.

5. Американське обсмажування - виходить не надто міцна кава з легкою кислинкою у смаку.

6. Кубинське обсмажування - найсильніший ступінь обсмажування, у готового напою виражена гіркота.