Найкращий спосіб сформувати правильну поставу – це заняття фізкультурою, особливо плавання. Але що робити тим, у кого постава вже порушена? Для цього є спеціальні ортопедичні вироби, які називаються коректорами постави.

Широкий вибір ортопедичних товарів ви знайдете на сайті medort.com.ua!

Вони штучно розвертають плечі та розпрямляють хребет, стабілізуючи його положення та «привчаючи» до правильного положення. На тлі носіння коректора постави зменшується біль у спині. Але при цьому реклінатори як би замінюють собою м'язи спини, які не справляються зі своєю функцією. Згодом м'язи можуть слабшати. Тому зазвичай реклінатори не слід носити довше 4-8 годин.

Як вибрати коректор постави?

Щоб правильно вибрати коректор постави (реклінатор), потрібно проконсультуватися у лікаря-ортопеда, який діагностує захворювання та надасть рекомендації щодо придбання ортопедичного корсету.

На жаль, багато пацієнтів намагаються самостійно підібрати коректор постави для профілактики сутулості. Пам'ятайте, що ціною помилки в цьому випадку стає ваше здоров'я. Вибір реклінатора не обмежується визначенням його точного розміру. Всі ортопедичні корсети поділяються на кілька типів за ступенем фіксації, яка може бути жорсткою, середньою чи м'якою.

Підбираючи реклінатор для профілактики сколіозу, потрібно орієнтуватися на обхват талії та зріст пацієнта. Купуючи посилений корсет, також вимірюють об'єм живота. Якщо за результатами вимірювань ви вагаєтесь між вибором коректора меншого та більшого розмірів, вибирайте останній.

Якщо ви хочете дізнатися, чи правильно підібраний коректор постави, перевірити це дуже легко. "Правильний" корсет не натирає під пахвами, не стискає талію надто туго, не натирає шкіру і не завдає біль. Коли людина надягаєте «правильний» корсет, її плечі мають бути красиво розведені, а хребет – природно вигнутий.

На що звертати увагу при виборі?

1. Дуже важливим є матеріал, з якого виготовлений реклінатор. Цей параметр не можна забувати, особливо якщо ортопедичний виріб вибираєте для дитини. При носінні коректора постави не порушується природний теплообмін.

2. Особливої ​​уваги при виборі реклінаторів вимагають не лише діти, а й алергіки. Потрібно встановити, чи немає у складі виробу алергенних компонентів.

3. Жорсткі корсети не можна купувати без рекомендації лікаря. Неправильне використання такого коректора постави принесе не користь, а шкоду. Корсет більшого розміру не має потрібного впливу, а корсет меншого розміру – лише посилює наявні проблеми.