Робота по студентській візі у Франції

Якщо ви плануєте навчатися у Франції, цей посібник із видами підробітку, які ви можете робити, буде корисним для читання

Тепер, коли ви дослідили та організували свою студентську візу для навчання у Франції, настав час дізнатися, які існують правила, коли справа стосується роботи. Магістратура за кордоном - Чи можуть усі студенти працювати у Франції? Всі іноземні студенти з дійсною студентською візою можуть працювати під час навчання, незалежно від того, на якому ступені вони навчаються, і з якої країни світу вони походять. Закон у Франції дозволяє іноземним студентам працювати до 964 годин на рік, що еквівалентно 60% робочого тижня. Студенти з Алжиру мають дещо інші правила, включаючи надбавку працювати 50 відсотків стандартного робочого тижня. Мінімальна заробітна плата у Франції становить 10,57 євро (9,21 фунта стерлінгів) за годину, і це гарантується всім працівникам законом.

Яку роботу я можу виконувати зі студентською візою у Франції?

Іноземні студенти можуть виконувати більшість робіт на неповний робочий день, включаючи роботу в кафе чи ресторані, в роздрібній торгівлі, в музеї чи художній галереї, бармена, виконуючи ролі адміністрації та багато іншого. Якщо студенти вирішать влаштуватися на неповний робочий день, ця роль не повинна впливати на їхню успішність.

Іноземні студенти також можуть працювати в приймаючому університеті, перебуваючи у Франції. Робота в університеті зазвичай починається у вересні та закінчується в серпні. Ці ролі можуть включати репетиторство, роботу на спортивних чи культурних заходах або в маркетингу, адмініструванні чи підтримці студентів.

Ці ролі розподіляються в розклад уроків і навчання, щоб вам було легше завершити навчання. Через це існує додаткове обмеження робочого часу залежно від пори року. Іноземні студенти можуть працювати до 670 годин з вересня по червень і до 300 годин з липня по серпень.

Чи можу я пройти стажування за студентською візою у Франції?

Деякі університетські програми можуть вимагати від студентів проходження стажування відповідно до їх ступеня. Щоб пройти стажування, вам потрібен підписаний договір між вашим університетом та організацією, яка приймає стажування.

Якщо стажування триває більше двох місяців, студенти повинні отримувати компенсацію в розмірі приблизно 600 євро щомісяця. Час, витрачений на стажування, не зараховується до річного ліміту в 964 робочих години; це дозволяє завершити навчання, стажування та додаткову роботу, якщо у вас є час.

Чи можу я пройти стажування або підписати контракт на професійне навчання під час навчання у Франції?

Раніше стажування та контракти на навчання були доступні лише для іноземних студентів, які закінчили перший рік навчання у Франції. Однак це було змінено, щоб дозволити іноземним студентам першого курсу магістратури брати участь із самого початку їхньої університетської програми. Міжнародним студентам бакалаврату не дозволяється укладати будь-які контракти про навчання, доки вони не закінчать перший рік навчання у Франції.

Переконайтеся, що ви перевіряєте години, зазначені в контракті. Якщо вони перевищують відведені 964 години, то вам, можливо, доведеться попросити свого роботодавця організувати тимчасовий дозвіл на роботу, як тільки ви прибудете в країну.

Чи можу я працювати у Франції після закінчення навчання?

Після закінчення навчання, якщо ви отримали ступінь магістра, ступінь 1 рівня (відповідно до Conférence des Grandes Écoles) або професійну ліцензію, ви можете подати заявку на непродовжуваний дозвіл на тимчасове проживання, який дозволяє вам продовжувати працювати на 60 за цент звичайного робочого тижня, поки ви шукаєте роботу на повний робочий день.

Студенти бакалаврату можуть подати заявку на робочу візу після навчання на термін до одного року після закінчення навчання. Як тільки ви отримаєте постійну роботу, ви повинні подати заяву на дозвіл на роботу та додати до заяви лист від вашого майбутнього роботодавця.

Якщо після закінчення навчання ви знайдете роботу, яка пропонує 1,5 мінімальної заробітної плати або більше, ви повинні змінити свій статус зі студента на працівника, щоб мати можливість працювати повний робочий день. Ваша місцева префектура може допомогти вам організувати це.

Студенти можуть зв’язатися з Campus France, щоб отримати оновлений список затверджених професій для іноземних студентів у Франції.

Протягом цього продовженого року ви також можете подати заявку на візу автопідприємця, щоб розпочати власну справу. Однак ваша компанія має бути пов’язана з вашим навчанням, і вам потрібно буде довести життєздатність бізнесу.

Ще один варіант – віза «паспорт таланту». Це дозвіл для спеціалізованих випускників, таких як творці, художники чи музиканти, і триває чотири роки.

Чи буду я платити на соціальне забезпечення, коли буду працювати у Франції як іноземний студент?

Кожен, хто працює у Франції, повинен платити на соціальне забезпечення, яке становить близько 20 відсотків вашої зарплати. Таким чином, студент, який працює 10 годин на тиждень з мінімальною зарплатою (10,57 євро), може заробляти близько 84 євро щотижня.

Це означатиме, що іноземний студент, працюючи повні 964 години на мінімальній заробітній платі, може заробити 10 189,48 євро того року та забрати додому близько 8 151 євро після виплат соціального страхування.

Чи вплине яскрава культура у Франції на мене як на іноземного студента?

Страйк набагато частіше зустрічається у Франції, ніж у багатьох інших країнах світу. Це велика частина культури, і ви можете бути свідками багатьох страйків, поки будете жити у Франції. Іноземні студенти спочатку можуть вважати це руйнівним, якщо вони не звикли до цього. Однак у Франції люди, які працюють, мають право на протести, і багато місцевих жителів сприймають це як частину свого життя.

Страйк може вплинути на ваші подорожі та повсякденні справи під час навчання. Це також може вплинути на вашу роботу неповний робочий день. Профспілки часто закликають своїх членів до страйку у Франції, оскільки вважають, що це єдиний спосіб змусити компанії та роботодавців прислухатися. Як іноземний студент ви маєте право приєднатися до профспілки. Це означатиме, що якщо ваша галузь вирішить страйкувати, ви можете взяти в цьому участь.