Сучасні твердопаливні котли, обирати які рекомендується за посиланням https://teplovik.net/ua/catalog/81/tverdotoplivnye-kotly, відрізняються надійністю, економічністю та широкими функціональними можливостями. Це зумовлює їхню популярність на ринку опалювального обладнання.
Переваги сучасних твердопаливних котлів
Твердопаливні котли опалення для приватного будинку мають безліч переваг:
- Низькі експлуатаційні витрати. Тверде паливо – це ефективний та економічний ресурс для опалення комерційних та приватних об'єктів. Згідно з порівняльними таблицями, вартість центрального опалення з використанням антрациту була постійно нижчою, ніж вартість як нафти, так і зрідженого нафтового газу, і фактично дорівнює вартості природного газу.
- Сприятливе внутрішнє середовище. Опалення на твердому паливі дозволяє зменшити конденсацію, усуваючи побутову плісняву. Медичні дослідження показали, що знижується ризик сінної лихоманки, астми та екземи. Будинки з твердопаливним опаленням краще вентилюються, тому що димар забезпечує циркуляцію свіжого та відпрацьованого повітря.
- Доступність. Тверді джерела палива є дуже поширеними в нашій країні.
- Зручність. Теплотворна здатність мінерального палива, такого як вугілля, приблизно в чотири рази вище, ніж у деревини, та його теплова потужність більш стабільна. Багатопаливна піч дозволяє використовувати переваги різних ресурсів, наприклад, зменшеною частотою дозаправки. Також власники печей на твердому паливі можуть почуватися у безпеці, знаючи, що їм забезпечена доступність палива.
- Екологічність. Користувачі, стурбовані викидами CO2, можуть бути здивовані, дізнавшись, що котел, що спалює суміш деревини та вугілля у співвідношенні 50:50, може мати менший вуглецевий слід, ніж газове обладнання.
Види сучасних твердопаливних котлів
Опалювальні агрегати, що працюють на твердому паливі, можуть бути:
- Залежно від матеріалу теплообмінника – сталевими чи чавунними.
- Енергозалежними та автономними.
- Одно- та двоконтурними.
- Тривалого горіння.
- З автоматикою та без.
- Працювати на різних видах палива: дровах, вугіллі, пеллетах. Або мати комбінований теплообмінник, наприклад, дрова/вугілля, дрова/пелети, дрова/вугілля/торф, дрова/вугілля/пелети.
Автоматизація завантаження палива
Найбільше занепокоєння при покупці твердопаливного котла викликають незручності, пов'язані із завантаженням сировини. В інтернет-магазині Тепловик можна купити автоматику для твердопаливних котлів, що включають живильники палива, які необхідно поповнювати один раз на кілька днів чи тиждень. Існують два основних типи твердопаливних котлів з автоматичним завантаженням палива автономних твердопаливних котлів:
- З гравітаційною подачею. У цьому випадку над топкою є великий живильник палива, який містить паливо на кілька днів. Зазвичай, використовуються гранули або вугілля. Купити твердопаливний гравітаційний котел обійдеться дорожче, але вони зручніші в експлуатації та доступні у різних розмірах.
- З ручною подачею. Це обладнання коштує набагато дешевше, ніж автоматизовані аналоги, але потребує частої дозаправки, як звичайний камін або піч. Вони не вимагають підключення до електромережі, оскільки не мають термостатів чи інших електричних компонентів.