Купити комп’ютер, який дозволить перемістися у світ розваг та віртуальної ігрової реальності – це придбати достатньо потужний комп’ютер, що матиме ряд характерних особливостей. Ігрові комп’ютери мають працювати з якісною графікою, і передавати зображення, звук з максимальною вірогідністю. А швидкість опрацювання інформації є критичним показником для відчуття віддалення від реальності і завантаження у гру.

Саме про особливості комп’ютерів, що використовуються для ігор та як їх обрати, і поговоримо.

Вимоги до комп’ютера: від базової до екстремальної версії

Всі комп’ютери для ігор умовно можна поділити на декілька категорій:

  • базова серія – потужність материнської плати не нижче Intel Pentium G6400 та оперативна пам'ять DDR4 від 8 Gb;
  • оптимальні – потужна материнська плата зразка AMD Ryzen 5 3600 та пам’яттю четвертого покоління із мінімальною конфігурацією 16Gb;
  • просунута комп’ютерна станція – на базі Intel Core i5/i7 з приблизно тим же обсягом оперативної пам’яті;
  • для екстремального рівня гравця – з материнською платою не нижче Intel Core i5-10400F і надпотужною оперативною пам’яттю DDR4 на 32Gb і більше.

Купити ігровий компютер необхідно також з врахуванням якісних показників відеокарти. Відеокарти для ігрових комп’ютерів необхідно обирати з потужних серій NVIDIA від GTX 1070 і вище. Вони частково беруть на себе функції материнської плати та дозволяють підвищити потужність і швидкість роботи. Кращими серед них є відеокарти зразка NVIDIA GeForce RTX 2060 із 8 гігабайтами власної пам’яті та більш потужні версії.

Обираємо інші важливі складові: блок живлення і постійна пам'ять

Необхідно звернути увагу також на ефективну систему вентиляції і системи охолодження. А також на потужний блок живлення, що має дати процесору, відеокарті та іншим важливими частинам ігрового комп’ютера, необхідну енергетичну потужність. Мінімальна конфігурація – 500W. Але для просунутих ігрових версій краще орієнтуватись на блок живлення 700-800 W. Це дозволить карті і материнській платі обробляти всю графіку та виконувати розрахунок даних із максимальною швидкістю, хоча з більшими енергетичними витратами.

Обсяг накопичувача даних не має першочергової ролі, хоча він в основному використовується для встановлення операційної системи та інсталяції основних ігрових даних. Значна частина ігор вже є онлайн-версіями і тому персональний комп’ютер більше потрібен для підтримки індивідуальних опцій гравця. Для цього варто резервувати комп’ютерну постійну пам'ять на рівні 1-2 Tb, а іноді, навіть половини терабайта цілком достатньо для якісної гри.