Коли автомобіль зламався чи потрібне обслуговування, то вибирають між офіційним сервісом та неофіційним. Головне - правильно вибрати автосервіс без обману.

Записатися на діагностику та ремонт до спеціалізованого сервісного центра ви можете за посиланням https://sto.ms/ua/!

Які бувають автосервіси?

Автосервіси діляться на 4 види:

- офіційні (дилери),

- неофіційні (агрегатори),

- профільні (клубні),

- гаражні майстерні (одинаки).

Офіційні автосервіси

Техцентри великого масштабу працюють при офіційному дилері (дилер продає автомобілі однієї марки). Туди радить звертатися виробник машини, якщо у власника виникнуть проблеми та питання обслуговування. Офіційний автосервіс використовує лише оригінальні якісні деталі з сертифікованим номером, не боїться братися за будь-який ремонт.

Устаткування найсучасніше, засоби діагностики "заточені" під конкретну модель. Майстри, які працюють у ньому – справжні фахівці: регулярно підтверджують кваліфікаційну категорію, складають іспити на різні види ремонтних робіт. У разі неякісного обслуговування клієнт може поскаржитися і ситуація вирішиться на його користь. Якщо поломка збігається з умовами гарантійного обслуговування машини – ремонт буде здійснено за рахунок автосервісу.

З мінусів відзначимо дорожнечу робіт, які не входять до списку гарантійного обслуговування (цінник буде незрівнянно високий у порівнянні з ринковими показниками) та дорожнечу оригінальних деталей (після закінчення гарантійного терміну).

Неофіційні (агрегатори)

Якщо у вас автомобіль б/у - обслуговувати в дилерському центрі сенсу немає: з фінансової точки зору невигідно. Варто звернутися за допомогою до неофіційного техцентру. Цінник за обслуговування нижчий, а клієнту пропонується вибір: купити оригінальні, дорожчі деталі, або погодиться на дублікати.

Тут немає прив'язки у пробігу та гарантії, працюють у центрі з усіма марками та моделями автомобілів. Можна пройти чергове ТО за зниженою вартістю (порівняно з офіціалами до 40%). За зручністю – трохи гірше, ніж у офіціалів, але попити каву та погортати журнали на дивані – зможете.

Профільні (клубні)

Клубні автосервіси спеціалізуються на ремонті конкретних моделей та марок ТЗ (рідко – на кількох моделях). Вони не мають ліцензії офіційного представництва, не роблять гарантійного ремонту та не можуть ставити печатки до сервісної книжки. Вартість обслуговування та ремонту на 20-30%, ніж у дилерських центрах, а спектр робіт досить широкий.

Майстри, що працюють у клубних автосервісах роками, добре знаю специфіку конкретного автомобіля, і здатні не тільки відремонтувати, але діагностувати проблему на ранній стадії, просто послухавши, наприклад, як працює автомобіль на холостому ходу.