NHFP8D27IX_jss0YDqmKRTcZn_XpIHNhcfSIiSGM3QdbSzTXPJgLtRNnVfezCFHuhPttq6TA0JtfdWuraM8Kf8ILAWVjYvFhVlNKpTKlbqHZ8gBrJ4ZL_d9JLomj1e903iKbvQeNTFUn3bWlYXA_moo

Маєте вільні кошти або заощадження? Завжди задумувались про можливість примноження грошей та хотіли вберегти накопичення від шахраїв, грабіжників та стихійних лих? Тоді ця стаття — саме для вас! Сьогодні ми розкажемо, як обрати депозит, та надамо покрокову інструкцію з вибору вкладу.

Крок 1: Визначаємо пріоритети

Всього є лише дві основних цілі, які мають майбутні клієнти банку під час відкриття депозиту:

  • Захист та зберігання коштів (від пограбування, пожеж, інфляції тощо);
  • Отримання додаткового доходу.

Якщо ваша ціль — зберегти кошти, обирайте лише ліцензовані та надійні банки, які довго працюють на ринку та є учасниками Фонду гарантування вкладів (повертає кошти у випадку банкрутства банку).

Якщо ж ваша мета — отримання доходу, звертайте увагу на відсоткові ставки за вкладами, які пропонують фінансові установи. Наразі середня ставка по депозитах в гривні становить 8 – 10%.

Відкривайте депозити в банках Києва за допомогою Укрсиббанку: ця фінансова установа пропонує 4 види вкладів та є однією з найнадійніших в країні з рейтингом AAA. Депозит в Укрсиббанку — це надійне збереження коштів, адже ваш вклад гарантується Фондом гарантування вкладів.

Крок 2: Обираємо валюту та термін

Відкрити депозит можна в трьох валютах — гривня, долар та євро (інколи можна зустріти й інші валюти). 

Переваги депозитів у гривні:

  • Вища ставка (8 – 10%+ проти 0,01 – 1% в іноземній валюті);
  • Ніякої конвертації та обміну валюти;
  • Зручне поповнення та отримання коштів.

Переваги депозитів у валюті:

  • Нижча інфляція (22% у гривні проти 1 – 5% в доларі та євро);
  • Можливий ріст курсу до гривні (купували по 25, отримали назад по 30);
  • Можливість використання валюти за кордоном.

Що стосується терміну, то відкрити депозит пропонують на строк від 12 до 48 місяців. Найвища ставка встановлюється найчастіше для депозитів строком на 12 місяців (1 рік), зменшуючись зі збільшенням терміну.

7P8DlOlYibHRgdNKwottgJI85tQq0hCNVedyj9_SozYeveRlN9oEmmTaB3eECkH_Vc75otuItS0YR6xn2C6BEuHnxkaVgIGSHRDFp9mt9yCIaVMjO1sJuAi2i7rJqwClO9ZqI_y-qpKOQSoqC9TaqAY

Крок 3: Визначаємо додаткові умови

Серед додаткових умов, які пропонують банки, розрізняють:

  • Можливість дострокового зняття коштів;
  • Капіталізація вкладу;
  • Можливість поповнення депозиту;
  • Виплата відсотків — наприкінці терміну чи щомісячно.

Дострокове зняття коштів. Передбачає можливість отримання коштів у будь-який момент без виплати накопичених відсотків. Ставка по таким депозитам нижча.

Капіталізація вкладу. Нарахування винагороди не лише на суму інвестицій, а й на вже накопичені відсотки. Дозволяє отримати більше, аніж за простими відсотками.

Можливість поповнення депозиту. Додавання коштів (наприклад, щомісяця) для збільшення суми отриманих відсотків.

Виплата відсотків. Наприкінці терміну чи щомісячно. Перший варіант більш прибутковий завдяки капіталізації, інший — більш зручний.

Найвигідніший вклад (у більшості випадків) — у гривні на 12 місяців з поповненням, капіталізацією та виплатою відсотків наприкінці строку БЕЗ дострокового зняття.