Найбільше суперечок та виконавчих листів стосується теми аліментів. І це не дивно, адже велика кількість сімей розходяться і не можуть вирішити між собою головне питання — утримання дитини. Саме тому варто розібратися в тому, як і хто може отримати аліменти на дитину. Та на яку суму варто розраховувати?
Після народження дитини кожен з батьків бере на себе обов’язок піклуватися про дитину та утримувати її до настання її повноліття. За домовленністю між батьками один з них, той хто проживає окремо від дитини, може брати участь в її утримані, як в грошовій, так і в натуральній формі. Однак, якщо домовитися батькам не вдалося, то це не відміняє того факту, що утримання дитини має відбуватися двома батьками і рішення про виплату аліментів в такому випадку буде назначено судом.
Добровільна сплата аліментів може відбуватися на підставі заяви одного з батьків. В такому випадку аліменти відраховуються від офіційного доходу одного з батьків. Сума аліментів, а також дата їх отримання може бути вказана в заяві. А подавати таку заяву необхідно за місцем роботи або ж органу ПФУ.
Крім того батьки можуть скласти договір між собою в якому вказати суму та строк виплати аліментів на дитину. Договір потрібно завірити нотаріально, після чого подавати додаткову заяву по місцю роботи не потрібно. Однак, якщо згідно договору один з батьків не дотримається свого обов’язку в такому випадку аліменти можуть бути стягнуті в судовому порядку і будуть мати примусовий характер.
Примусове стягнення аліментів відбувається через суд. В такому випадку аліменти відраховуються із офіційного доходу одного з батьків. Для цього необхідно подати офіційну заяву до суду та надати всі необхідні документи. Після розгляду справи виконавець вносить постанову, яку буду направлено за офіційним місцем роботи відповідача. Якщо відповідач працює на двох роботах, то суму, яку необхідно виплатити згідно постанови буде розподілено між двома роботами.
У випадку, якщо відповідач не працює офіційно, або ж вважається безробітним, то відбувається стягнення аліментів у твердій грошовій сумі. Сума таких виплат досягає 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Невиконання примусового стягнення аліментів веде за собою тяжкі наслідки, в тому числі і позбавлення можливості керувати автомобілем чи виїжджати за кордон. Тому сплата аліментів не має залишатися невирішенною справою.