Захист лакофарбового покриття вашого автомобіля має вирішальне значення для збереження ваших інвестицій і підтримки чистоти та гарного вигляду автомобіля. Існує кілька способів захисту кузова, кожен з яких має свою вартість, ефективність та якість. Захисні засоби зазвичай діляться на три великі категорії, і оскільки ми отримуємо багато запитань про кожен з них, давайте приділимо трохи часу, щоб пояснити їхні відмінності.
Віск для автомобіля
Віск існує вже тисячі років, але лише приблизно в 1800 році було створено перший віск для захисту лаку, який наносили на кінні екіпажі. Знадобилося майже ще одне століття, перш ніж було створено перший автомобільний віск, котрим люди почали покривати свої щойно придбані транспортні засоби.
Продукти з воску мають певну форму натурального воску, який міститься як частина списку інгредієнтів, наприклад карнаубський, бджолиний віск, монтан тощо. Карнаубський віск, безумовно, найстійкіший з натуральних восків, а також найпоширеніший. На жаль, навіть найкращий віск не дуже довговічний. Віск лежить поверх фарби, а не з’єднується з нею, як герметик або керамічне покриття. Іншим недоліком є те, що він має низьку температуру плавлення і не протистоїть більшості миючих засобів, особливо тим, які використовуються на автоматичних мийках, та мийках самообслуговування. Через ці причини традиційний віск діє лише від двох до шести місяців, залежно від того, як за ним доглядають.
Твердий віск для авто більше підходить для любителів детейлінгу, яким подобається сам процес нанесення воску або віддають перевагу природному вигляду, який він надає. Найкраще його використовувати на транспортних засобах, що користуються нерегулярним використанням, оскільки захисні властивості слабкіші ніж у сіланта та керамічного покриття.
Сілант, або як ще його називають герметик для фарби
У 1970-х і 1980-х роках герметики для фарби розвивалися разом із популярністю прозорого покриття. Вони виготовлені з пластичного полімеру, який з’єднується з лаком, створюючи міцний захисний шар, який витримує високу температуру та більш стійкий до хімічних миючих засобів, ніж традиційний віск.
Існує кілька типів герметиків для фарби, починаючи від пасти і закінчуючи рідиною для розпилення. Найстійкішим є пастоподібний герметик, який наноситься вручну або за допомогою полірувальної машинки. Герметики для фарби які розпилюються, виділяються своєю зручністю, наносяться лише за хвилини, однак вони не забезпечують такого надійного захисту, як паста. Сіланти зазвичай служать від двох місяців до року, залежно від того, який продукт використовується, та як за ним доглядають. Коли справа доходить до детейлінгу сілант є стандартом для захисту транспортного засобу. Він простий у використанні та забезпечує досить хороший ефект для більшості транспортних засобів.
Керамічне покриття для автомобіля
Останньою розробкою в галузі захисту фарби автомобіля є продукти, які називаються керамічними покриттями або нанокерамічними покриттями. Ці покриття виготовляються з матеріалів, які є набагато міцнішими, ніж полімери, що містяться в сілантах, і хімічно зв’язуються із заводською фарбою автомобіля, створюючи дуже міцний і довготривалий шар захисту.
Цей захисний шар набагато товщий, ніж будь-який віск або герметик. Він краще може поглинати пошкодження та захищати фарбу від хімічного впливу, окислення та УФ-променів. Товщина покриття також надає йому велику глибину блиску, якої важко досягти з іншими продуктами. Керамічні покриття легко забезпечуватимуть захист протягом багатьох років за умови правильного нанесення та догдяду за ними, а також їх можна полірувати та відновлювати, щоб покращити їх блиск, не впливаючи на їх ефективність.
Недоліком керамічного покриття є те, що вони коштують дорожче, ніж інші захисні засоби, і їх складніше наносити або їх можуть використовувати тільки авторизовані центри для детейлінгу.
Керамічні покриття подобаються багатьом людям. Від автомобільних ентузіастів, які наполягають на найкращій якості обробки для свого автомобіля, до повсякденних споживачів, які хочуть невелике обслуговування, одноразове застосування, яке захистить їхній автомобіль протягом кількох років. Покриття є особливо економічно ефективними в порівнянні з часом і грошима, пов’язаними з частими повторними нанесеннями восків та герметиків.
Обслуговування захисних покриттів для автомобіля
Важливо знати, що жоден віск, герметик чи керамічне покриття не можуть запобігти подряпинам та пошкодженню фарби вашого автомобіля. Завжди використовуйте належні методи миття та засоби для підтримки захисного засобу та самої фарби.