Компанія LEO Flight завершує підготовку до льотних випробувань, першої версії аеромобіля LEO Coupe (LX-1). Альфа-прототип отримає 76 канальних вентиляторів, діаметром до 11 см, кожен. У фінальній версії аеромобіля буде використано понад 200 повітряних гвинтів. Розробники впевнені, що це призведе до найбільш зручного використання загальних ресурсів в області аеротаксі, з вертикальним зльотом/посадкою.
Компанія LEO Flight (раніше відома під назвою Urban eVTOL) вперше заявила про себе рік тому. Започаткували стартап, спеціаліст NASA з електродвигунів для літаючих засобів з вертикальним зльотом/посадкою, а також відомий у вузьких колах дизайнер спорткарів. Запропонований ним дизайн аеромобіля нагадує спортивну машину, розраховану на двох пасажирів та водія, яка легко поміститься у гаражі. Усе це стало можливим завдяки оснащенню новинки, компактними коробчастими крилами.
Найбільший недолік крил коробчастого типу - це відносно невелика підіймальна сила. Відповідно до розрахунків, передбачена підіймальна сила починає тримати LEO Coupe з коробчастими крилами на швидкості від 185 км/год. Це вказує на те, що апарат має досить довго рухатися і розганятися, рахунком пропелерної тяги, що додатково вказує на занадто високу витрату заряду батарей.
Всередині аеромобіль також зможе похвалитися 22-дюймовим вигнутим дисплеєм, на якому можна буде виводити як всі налаштування, так і програми, відео ібраузер для серфінгу. А значить, за рахунок постійного підключення до інтернету, на зупинках можна буде розважити себе грою на 888poker.com у браузері або подивитися ролики на YouTube.
Розв`язанням цієї проблеми стане використання безлічі невеликих вентиляторів, замість десятка-другого пропелерів великого розміру. «Підіймальні двигуни нашого виробництва видають 11,7 фунтів (5,31 кг) тяги кожен, за нормальної вимоги близько 8 фунтів (3,63 кг) тяги для зльоту при повному навантаженні. Це 1,7 кВт на кожний двигун, або 340 кВт на всі двигуни. Перехід до горизонтального польоту та назад становить 60 секунд. Таким чином, ми спалюємо близько 5,5 кВт·год на кожен, або 11 кВт·год на зліт та посадку. А на політ вперед залишається 55 кВт·год», - діляться своїми розрахунками розробки.
Процес горизонтального польоту відбуватиметься на 80% потужності. Двигуни, передбачені для польоту по прямій, споживають 9 кВт при тязі 60 фунтів (27,2 кг) кожен або 54 кВт на повній потужності. Що дає 75 хв. польоту швидкості до 400 км/год на відстань до 480 км.
Перевагою безлічі малих двигунів, розробники вважають низьке струмове навантаження на кожен з них, а також на електроніку, що ними керує. На їхню думку, це підвищує надійність і позитивно позначається на вазі проводки, зокрема за рахунок відносно меншого перерізу силових кабелів. Довести свої твердження, розробники мають намір на альфа-прототипі, який у пілотованому режимі планують випробовувати у серпні поточного року.