Вишиванки – це тонкі витвори мистецтва, які потребують максимального догляду. Стільки зусиль було додано до створення красивих стібків, тому вони заслуговують на те, щоб їх прати, сушити та правильно зберігати. Будь ласка, дотримуйтесь наведених нами порад, щоб вам не було важко зберегти красу ваших вишитих шедеврів.
Прання вишиванки за допомогою машини
Через делікатну природу вишитого одягу не рекомендується використовувати для його очищення пральну машину. Є ймовірність, що шви можуть розплутатися після кількох прань. Вишиванки, які випрані в машині, також швидко втрачають колір.
Однак ви все одно можете користуватися пральною машиною, якщо у вас немає вибору. Декілька разів можуть бути нешкідливими, але не робіть це регулярно. Найкраще буде проявити додаткову обережність, щоб зберегти красу та якість вашої вишиванки https://kram.kr.ua/zinki/.
Кроки для використання пральної машини:
Перевірте етикетку на своєму одязі та переконайтеся, що ви дотримуєтеся інструкцій по догляду.
Перевірте матеріал основної тканини, перш ніж кидати їх у пральну машину. Більшість вишиванок на нейлонових, бавовняних та поліефірних тканинах міцніші за інші, тому вони витримують прання в машині. Якщо ваша основа — шовк або шерсть, уникайте прання їх у пральній машині.
Виверніть одяг навиворіт, переконавшись, що зворотню частину вишивки видно. Помістіть одяг у мішок для білизни, перш ніж кинути його в пральну машину.
По можливості не періть вишитий одяг разом з іншим одягом, з одягом іншого кольору, оскільки їх кольори можуть полиняти на вашу вишиванку. Уникайте змішування з іншим одягом, який має застібки, блискавки або шпильки.
Використовуйте режим делікатного прання. Наповніть свою пральну машину холодною водою. Максимальна температура повинна бути 30°С.
Уникайте використання хлорного відбілювача або інших агресивних засобів для чищення.
Витягніть одяг з пральної машини відразу після циклу прання.
Не залишайте вишиванку у пральній машині надовго. Також не залишайте на купі вологого одягу.
Уникайте тертя. Завжди думайте про неї як про делікатну річ.
Не використовуйте віджимну сушарку після циклу прання.
Після прання відіжміть зайву воду. Пам’ятайте, робіть це акуратно, щоб не пошкодити шви.
Покладіть вишиванку між двома сухими і чистими рушниками.
Акуратно розгладьте верхній рушник руками, щоб видалити зайву вологу.
Якщо рушники стали занадто вологими, покладіть одяг на інший сухий рушник і висушіть на повітрі.
Ніколи не віджимайте, не тягніть і не складайте свій мокрий вишитий одяг. Виконання цих дій може призвести до того, що ваші шви розпустяться. Не залишайте вишиванку у вологому місці під час сушіння на повітрі, наприклад, під час дощу або снігопаду.
Прасування робить ваш одяг презентабельним. Прасувати вишиванку цілком нормально, якщо ви дотримуєтеся цих простих кроків https://kram.kr.ua/choloviki/:
- Виверніть її навиворіт. Покладіть м’який товстий рушник на прасувальну дошку і покладіть на нього вишиванку. Використовуйте параметри нагрівання, рекомендовані на етикетці для догляду за одягом.
Якщо потрібно прасувати правий бік сукні або сорочки, покладіть між вишивкою і праскою притискну тканину. Цей метод запобігає розплавленню або розриву стібків.
Уникайте вологи на тканину перед натисканням. Перед використанням переконайтеся, що праска чиста.
Якщо на одязі немає етикетки щодо догляду, використовуйте низький або середній нагрів.
Правильне складання та зберігання одягу надовго збереже гарний та свіжий вигляд.
Повісьте свою вишиванку у шафу. Якщо можливо, використовуйте пилонепроникний чохол, щоб захистити свій делікатний одяг.
Якщо вам потрібно помістити одяг у валізу чи шухляду, уникайте згинання уздовж вишитих деталей.
Перед зберіганням переконайтеся, що одяг повністю сухий.
Великий вибір вишиванок для всієї родини на сайті Крамниця вишитого одягу - https://kram.kr.ua/