Дихання є основною діяльністю, яку ми виконуємо майже 25 000 разів на день, припускаючи середнє значення кілька разів на хвилину. При кожному вдиху до легенів надходить кисень, який відіграє одну з ключових ролей в організмі людини – насичена киснем кров надходить до кожного органу тіла, живить тканини та покращує роботу всього організму. При дихальній недостатності необхідно застосовувати кисневу терапію, яка включається кисневими концентраторами. Що таке кисневий концентратор, як він працює і для кого призначений - на ці та інші питання про домашню кисневу терапію ми відповімо сьогодні.
Що таке кисневий концентратор і як він працює?
Кисневий концентратор - це медичний прилад, який використовується в кисневій терапії - він полягає в подачі хворому повітря з вмістом цього елемента вище стандартного. Як відомо, основний склад повітря навколо нас складається з азоту (78%), кисню (21%) та інших газів (1%) - однак у випадку з дихальною недостатністю цього кисню недостатньо. Кисневий прилад, пропонований на сайті https://www.zelko.ua/uk/generatory-azota-i-kisloroda всмоктує повітря з навколишнього середовища, поглинаючи азот і насичуючи отриману суміш киснем, концентрація якого перевищує 90% – у цій ситуації ми називаємо його медичним киснем. Постачання медичного кисню в організм пацієнта дозволяє елементу досягти більшої кількості альвеол – це сприяє насичення клітин киснем і досягнення оптимального рівня насичення крові. Хороший кисневий концентратор також має фільтри для очищення повітря та зволожуючу пляшку - обидві ці зручності роблять газ, який подається кисневим концентратором, відмінної якості - тільки це може істотно вплинути на здоров'я та самопочуття пацієнта.
Кисневий концентратор - для кого він?
Домашня киснева терапія кисневим концентратором, в основному, використовується у людей, які страждають на респіраторні захворювання, рак, серцево-судинні захворювання та ускладнення після хвороби. Кисневі концентратори зазвичай використовуються у пацієнтів, які страждають на ХОЗЛ (хронічне обструктивне захворювання легень), астму або муковісцидоз, а також у людей із серцевою недостатністю, гіпертонією або гіпотонією. В епоху пандемії коронавірусу кисневий конденсатор є одним із найбажаніших пристроїв. Його підтримкою під час боротьби з дихальною недостатністю користуються як реконвалесценти, так і хворі.