Один з найпопулярніших видів бізнесу на сьогоднішній день – кава на виніс. Сьогодні точки продажу гарячих напоїв можна зустріти майже у кожному населеному пункті нашої країни. Такий вид бізнесу є ідеальним для початківця: мінімальні капіталовкладення, спрощена автоматизація кафе (програма управління), мінімум обладнання. Що потрібно для відкриття точки продажу – про це мова піде далі.
Аналіз ринку та конкурентного середовища
Уважно вивчіть ситуацію у вашому місті або районі – квлькість кавових точок, їх розташування, асортимент. «Намалюйте» портрет потенційного покупця – вікова категорія, соціальний статус, інтереси. Визначте особливості ведення даного бізнесу як в Україні, так в за кордоном. Можливо, так ви знайдете ідеї для унікальної торгової пропозиції.
Обираємо локацію
Одна з найважливіших складових успіху – правильно обране місце розташування. Віддавайте перевагу місцям з великим «трафіком» - зупинки громадського транспорту, зони для прогулянок, парки, торгівельні центри, території біля навчальних закладів.
Організаційні питання
Будь-який бізнес потребує реєстрації у контролюючих органах. Доцільно зареєструвати ФОП, првильно вказавши вид діяльності за КВЕД, Також потрібно зібрати дозволи від протипожежної та санітарно-епідеміологічної служби. Наступний етап – відкриття рахунку у банківській установі, підготовка пакету внутрішньої документації (статут, технологічні карти та іншої). Для зручного управлінського, бухгалтерського, податкового обліку, відстеження товарообігу та кількості замовлень рекомендується спеціальна програма обліку кафе, адаптована під специфіку вашого бізнесу.
Придбання обладнання
Основний агрегат вашого закладу – кавова машина. Є декілька варіантів придбання в залежності від ваших фінансових можливостей. Можна купити нове обладнання. Основний плюс – гарантійний термін. Більш доступні варіанти – придбати кавомашину б/у або взяти техніку в оренду. Якщо машина не має функції помелу кавових зерен, необхідне окреме обладнання – кавомолка.
Основний розхідний матеріал – паперові стаканчики для кави. Якщо є можливість, краще замовити брендований варіант або стаканчики з оригінальним дизайном.
Також треба придбати стійку, полиці для зберігання посуду і продуктів, мірний посуд. Якщо дозволяє площа, можна встановити декілька столиків зі стільцями, щоб відвідувачі могли випити кави на місці.
Обрання постачальників та закупівля продуктів
Потрібна не лише кава у зернах, але і цукор, молоко, різноманітні добавки (сиропи, топінги, спеції). Ретельно підбирайте постачальників, адже від якості сировини залежить смак готового продукту. Крім того, слід звернути увагу на якість води. Оптимальний варіант – м’яка вода з мінімальною кількістю мінеральних солей у складі.
Підбір персоналу
Основна перевага даного бізнесу – мінімальна кількість найманого персоналу. Якщо ви маєте вільний час, на першому етапі можете самі виконувати функції бариста, продавця і навіть бухгалтера.
Просування бізнесу
Рекламна кампанія – основний спосіб повідомити про відкриття потенціальним клієнтам. Створіть сторінки у соціальних мережах, подбайте про яскраву зовнішню рекламу. Залучити відвідувачів можна за допомогою різних акцій – знижки, третя кава у подарунок, приємні бонуси.
Скільки коштує відкриття бізнесу
Для відкриття точки продажу кави потрібно приблизно від 200 тисяч гривень. Рівень щомісячних витрат – близько 50 тисяч гривень (орендна плата, податки, комунальні платежі, оплата праці персоналу).
Середній чек для даного бізнесу становить 25 гривень. При грамотному підході до організації щомісячний дохід становитиме близько 75 тисяч гривень. Найбільшим попитом гарячі напої користуються у холодну пору року, але і в літній період є чимало охочих випити смачної ароматної кави.