rRBkTEJpFxN7tAjh1UMDXoKyWqxvCf6sRraQEjvPm6VoWCJ-Kw5FKNOF_Mvi8D70UFD38UkxKpNZfd9dmRJ8ntTA0NdElW-V-vusVUuuS1jO3b49USevbdvJkFjCuHg1ZOURQNPn

Тоді як старше покоління зверхньо тримається подалі від TikTok, соціальна мережа поступово набуває статус культової, а її аудиторія від моменту старту подорослішала, примножилась та стала платоспроможною. Тож наразі саме час налаштувати просування у TikTok своїх товарів та послуг, якщо ви цього ще не зробили!

Зміст

  1. TikTok в цифрах;
  2. Що таке TikTok?
  3. Чому варто зайнятися просуванням у TikTok?
  4. Як правильно просувати TikTok-канал?

TikTok в цифрах

Чому ми вважаємо TikTok культовою соцмережею? На даний момент за популярністю платформа обійшла Twitter, Snapchat та Pinterest: за 5 років існування ТікТок має 689 мільйонів активних користувачів (згідно зі звітом DIGITAL 2021: GLOBAL OVERVIEW REPORT), а акаунтів загалом з урахуванням китайської версії сервісу — більше мільярда.  

q7CdW85C8adkEGIehRdYDy7oAucIWuXG2RLDXMfwfSapFCzJQSXangtgYvUZIpL6gDSGIXZ3ao4a7EjDEoYJdgsHzZMsoxhdrobeQjkB8V6oU46jVxvjkESqGZaCuGxQqft7NMp9

Кількість завантажень додатку TikTok сумарно в AppStore та Google Play перевищила відмітку в 3 мільярди. 

І ще один важливий показник — середня кількість годин, що користувачі проводять на платформі. На початку 2021 року компанія «Київстар» провела дослідження серед своїх абонентів, яке показало, що українці витрачають на TikTok в середньому 88 хвилин на день. 

Що таке TikTok?

TikTok — це сервіс, на якому користувачі поширюють серед своїх підписників короткі відео зі звуковим супроводом та спецефектами. Авторів контенту приваблює простота інструментів для монтажу — сервіс не вимагає глибокої спеціалізації для виробництва якісних відео. 

Для кожного користувача штучний інтелект сервісу формує власну стрічку новин на основі вказаних інтересів. Завдяки цьому аудиторія отримує тільки цікавий для неї контент.

Чому варто зайнятися просуванням в TikTok?

Наведена вище статистика вже й так вказує на перспективність TikTok для просування брендів. Однак є і додаткові аргументи:

  • Ефект глибокого занурення завдяки повноекранності та звуковому супроводу. Відео відображається на весь екран, завдяки чому ніщо не відволікає користувачів від перегляду.
  • Висока залученість: 76% у каналів з 1–10 тис. підписників. Середня залученість — 8% (для розуміння статистики: у Facebook — 0,09%, в Instagram — 1,6%).
  • Сприятлива аудиторія. У 2021 році 47% українських користувачів соцмережі — люди віком 18–24 роки. Це найбільш активна та трендова частина населення.
  • Стрімкий розвиток. В період 2020–2021 роки кількість українських користувачів TikTok збільшилася на 500%.
  • Нативність реклами. Рекламні інструменти соцмережі дозволяють показувати оголошення тільки тим користувачам, яким вони можуть бути цікаві. Реклама в TikTok виглядає органічною та ненав’язливою.
  • Середовище генерації трендів. Більшість сучасних рекламних трендів започатковані саме в TikTok, тож радимо уважно слідкувати за платформою та вчасно підхоплювати тенденції.

Як правильно просувати товари та послуги в TikTok?

Перше, що треба знати щодо просування в TikTok — без маркетингової стратегії ефект буде мінімальним і короткочасним. Проаналізуйте аудиторію, оберіть стиль комунікації, а рекламні інструменти платформи дозволять працювати з усією воронкою продажів. З готовою стратегією можна запускати просування, дотримуючись наступних рекомендацій:  

  • Підтримуйте розважальний характер каналу;
  • Використовуйте активні покликання та хештеги;
  • Створюйте тіктоки, а не контент;
  • Тіктоки повинні бути креативними та унікальними;
  • Уникайте прямої реклами: просувайте канал органічно, нативно;
  • Застосовуйте ігрові механіки, конкурси, челенджи;
  • Реагуйте на зовнішній світ: знімайте ситуативні відео, вчасно підлаштовуйте контент до свят, відслідковуйте новини й тренди. 

Просувати канал в TikTok можна частково безкоштовно: активність профілю, конкурси, вірусний контент, колаборації з іншими тіктокерами, бартерна реклама та перенаправлення трафіку з інших соцмереж дозволять набрати підписників та сформувати власну аудиторію прихильників.

Однак платні рекламні інструменти сервісу дозволяють пришвидшити процесс, автоматизувати його й спрямувати на приріст конверсій. Замовити якісне просування в TikTok можна за лінком https://web-promo.ua/ppc/tik-tok/ у компанії з 12-річним досвідом у сфері інтернет-маркетингу Webpromo. 

Самостійно просувати канал на платформі можна за допомогою таких рекламних інструментів:

  1. Branded Hashtag Challenge — запуск челенджів з метою просування хештегів. Користувачі, що приймають участь у механіці, викладають в своєму профілі відео з виконанням умов челенджу і проставляють хештеги, що ведуть на цільову сторінку бренду.
  2. Brand Takeover/ TopView — реклама, що демонструється користувачам щойно запущено додаток.
  3. In-Feed Ads — рекламні ролики, що органічно з’являються в стрічці «Для вас». 
  4. Branded Effects — наповнення контенту брендовими елементами (стікерами, AR-фільтрами).
  5. Collection Ads — оголошення, що спрямовують користувачів на сторінку з товарами бренду.