Під вторинною катарактою розуміють ущільнення та помутніння задньої капсули кришталика, результатом якого стає значне погіршення зору. Через схожість симптомів та власне назву таке захворювання найчастіше плутають з іншою недугою – катарактою. Не варто думати, що вторинна катаракта – це просто рецидив катаракти звичайної., що сталася вдруге. Це помилка! Таке захворювання може трапитися лише внаслідок хірургічного втручання з видалення самої катаракти.

Природа та симптоми захворювання

Внаслідок розвинення вторинної катаракти суттєво погіршується якість зору:

  • порушується сприйняття кольорів;

  • зір стає затуманеним, нечітким, усі предмети проявляються «не в фокусі»;

  • можуть з’являтися світлові ефекти – чорні або яскраві штрихи, точки, сяяння навколо предметів.

Способи лікування таких захворювань, як і їхня природа зовсім різні. В першому випадку зір погіршується внаслідок помутніння кришталика, а у другому через ущільнення задньої капсули – тоненького еластичного мішечка, у якому й розміщується штучний або природний кришталик. Розростання клітин заважає проходженню світла до сітківки ока, тому гострота зору помітно знижується.

Спровокувати неконтрольоване розростання клітин епітелію можуть різні причини, в тому числі й такі:

  • ревматоїдні процеси в організмі;

  • колагенози;

  • цукровий діабет;

  • хвороби щитоподібної залози.

У деякий випадках розвиток захворювання провокує недостатня якість інтраокулярної лінзи – штучного кришталика, що заміщує природній під час операції. Тому, обираючи клініку для лікування катаракти, варто зважати на її спеціалізацію та наявність якісного відділення хірургії.

В Києві звернутися за консультацією офтальмолога можна до клініки «Окулар» - https://ocular.com.ua/, спеціалісти якої мають достатній досвід в роботі з подібними захворюваннями. Після проведення діагностики, лікар запропонує варіанти розв’язання проблеми. Звертатися до клініки «Окулар» можна і з іншими проблемами: глаукомою, косоокістю, відшаруванням сітківки та іншими. також можна підібрати якісні окуляри.

Як лікувати вторинну катаракту

Якісне та своєчасне лікування вторинної катаракти дозволяє повністю повернути зір та позбутися захворювання в короткий термін. Найбільш безпечною, ефективною та дієвою вважається лазерна корекція (https://ocular.com.ua/service/relex-smile/) проведена з використанням сучасного обладнання.

Під час такого втручання в око пацієнта закапуються краплі для розширення зіниці, та за допомогою лазерного променю видаляється частина епітелію, що розрослася та заважає проходженню світла. Методика досить ефективна та безпечна – рід час втручання лазерний промінь фокусується тільки в необхідних місцях, не пошкоджуючи здорові тканини або кришталик. Операція проводиться амбулаторно та з використанням якісних анестетичних препаратів, тому пацієнту не потрібно витрачати багато часу на перебування на лікарняному. Якість зору зазвичай відновлюється вже за декілька годин.