Стінка в вітальню визначить зовнішній вигляд вашої вітальні, а також її функціональність. І балансувати доведеться між двома характеристиками: чим менше стінка, тим візуально легше виглядає вітальня, що більше стінка, то більше речей у ній можна зберігати.
А тепер давайте разом спробуємо розібратися та знайти оптимальний варіант. Як кажуть, щоб «і вовки ситі, і вівці цілі» - щоб стінка у вітальні була і ефектною, і місткою одночасно. А точніше, щоб вона повністю відповідала естетичним стандартам своїх господарів та їхній потребі у зберіганні речей.
Головне в отриманні правильних відповідей – поставити правильні запитання
Як і будь-які інші меблі, стінки в вітальню купуються не на один, і навіть не на три роки. Тому, як ви самі розумієте, вибір має бути продуманим. Зберіться всією сім'єю та дайте максимально продумані (краще їх записати) відповіді на такі питання:
- Скільки часу кожен із членів вашої родини планує проводити у вітальні щодня у будні та у вихідні? Чим саме він планує займатись? Якщо приймати гостей – також пишіть сюди.
- Чи є у кожного члена вашої сім'ї якісь пам'ятні речі (фотографії в рамках, книги, статуетки та сувеніри з подорожей), які він хотів би розмістити на чільному місці у вітальні?
- Як у вас в житлі з місцем для зберігання речей? Чи є додаткові комори/гардеробні та/або великі шафи та комоди в інших кімнатах вашої квартири?
- У якому стилі та в яких кольорах оформлена ваша квартира?
- У якому стилі та кольорах має бути ваша вітальня, і чи впишеться така вітальня у загальний стиль квартири?
А тепер уявіть себе у цій же квартирі через 5 років. З вітальнею, створеною згідно з описаними побажаннями. Як вона вам? Якщо не дратує та не здається смішною, застарілою чи незручною – ви на правильному шляху.
Дизайн стінки у вітальню
Нехай частина відповідей на вище задані питання стосуватимуться журнального столу та м'яких меблів у вашій кімнаті, основний акцент все одно припадає на меблеву стінку. Вона же – стінка в зал.
Сучасні стінки в вітальню можна поділити на кілька груп. Про кожну з яких ми й поговоримо окремо.
Модульні стіни у вітальню – це характеристика відображає не стиль, а технологію добірки меблевого комплекту. Мається на увазі, що виробник пропонує вам у вибраному стилі та кольорі цілий модельний ряд різноманітних модулів, з яких ви за вашим смаком, потребами та розміром вітальні збираєте собі оптимальний варіант.
Міні стінки у вітальню – раніше такі стінки, щоб відрізнити їх від звичайних на всю стіну, укомплектованих шафою-гардеробом, називали горками. Сьогодні під цим терміном також ховається невелика стінка.
Біла стінка у вітальню – це не про стиль, це просто про колір. А на ринку сьогодні є класичні білі стінки, білі стінки в сучасному стилі. Білий колір варіюється від арктичного снігового до теплого кольору вершків.
Тому правильніше відштовхуватися від інших критеріїв. При цьому ми все-таки рекомендуємо вам розглядати саме модульні колекції, щоб створити відповідний вам варіант.
- Стінки класика чи сучасні стінки – залежить від загального стилю вашої квартири. Вітальня – це "серце" квартири, тому її оформлення не повинно вибиватися із загального оформлення житла. Класична стінка зазвичай включає вітрини з прозорими фасадами для демонстрації парадного посуду і якихось колекцій. Буде не зайвим і комод. А сучасна стінка до вітальні цілком може складатися лише з ТВ-тумби та однієї навісної вітрини над нею.
- Матеріал – корпуси стінок у 95% випадків виготовлені з ДСП. 5%, що залишилися, залишаються на вінтажні вироби, в яких і корпус також зроблений з дерева, і на чорні стінки в стилі лофт з корпусом з металу. А фасади можуть бути з дерева, МДФ, ДСП (найдешевші), зі скла і навіть з ротанга. Все – питання дизайнерських переваг та вартості.
- Колір – чим більше меблів у вашій вітальні, тим світлішою вона має бути. Класичні масивні меблі в темних кольорах доречні тільки в дуже великій і світлій вітальні з високими стелями. У будь-якому іншому приміщенні такі меблі «тиснуть» на своїх господарів.
І ще один, напевно, найголовніший критерій – це якість. Ваша стінка у вітальню може бути дуже красивою та зручною, але те, наскільки довговічною вона буде, залежить від її виробника. Обов'язково вимагайте показати вам сертифікати на сировину та фурнітуру, почитайте відгуки як про виробника, так і продавця. Не поспішайте. А ще можна знайти найкращі меблі у вітальню тут: https://style-comfort.com.ua/uk/category/gostinaya