Комфорт проживання в будинку визначається безліччю факторів, серед яких найважливішим є коректність підготовки генерального плану майбутньої споруди. Помилки при виборі проекту будинку погіршують експлуатаційні характеристики будівлі, а також спричиняють швидке руйнування його конструкцій. Щоб уникнути подібних проблем при складанні проекту будинку необхідно передбачити помилки, які допускають некомпетентні особи.

Придбати проект будинку необхідного розміру ви можете на сайті https://ua.dom4m.com.ua/!

Нехтування особливостями ділянки

Геологія. Рельєф, тип ґрунту та глибина залягання підземних вод впливають на стійкість та довговічність об'єкта, а також ймовірність підтоплення його фундаментних конструкцій.

Специфіка інженерних мереж. Невдало розміщений будинок вимагає прокладання довгого шляху до комунікацій, що пов'язано з додатковими витратами та зниженням надійності систем водо-, газо- та електропостачання.

- Геометрія. Умова, яку необхідно врахувати для збереження вільного доступу на ділянку з метою її подальшого облаштування.

- Відеоекологія. Визначає вид із вікна.

- Сторони світу. Приміщення, де мешканці проводять основну частину часу, повинні мати достатнє природне освітлення. Такі кімнати слід розташовувати з теплої сторони будинку.

Ірраціональне планування

Параметри кімнат повинні відповідати санітарним нормам, а їх розміщення забезпечуватиме зручність проживання. Для цього кухню, санвузли та вбиральні не рекомендується обладнати в сусідніх приміщеннях або із західного боку будинку. Найкращим місцем для спалень вважаються далекі кімнати. Вхід зручніше робити з боку дороги чи гаража.

Складання проекту без урахування перспектив

Оцінюючи потреби у просторі та плануванні, замовники спираються на поточні життєві обставини, через що у процесі експлуатації будинку стикаються з низкою труднощів:

- Надлишок площі. Орієнтуючись на розміщення великої родини, багато хто віддає перевагу просторим будинкам, використання яких виправдане лише протягом 5—10 років, поки діти проживають разом із батьками. Подальший утримання такої будівлі є витратним і непрактичним.

- Дефіцит площ. Маленькі будинки дешевші, але не забезпечують комфортне розміщення всіх членів сім'ї та гостей.

Неможливість створити умови для проживання людей похилого віку родичів. Типова проблема для власників двоповерхових будівель.

Складнощі зі зведенням об'єктів нежитлового призначення (гаражів, лазень, господарських будівель).

Консультації з професійними архітекторами або досвідченими будівельниками дозволять уникнути таких помилок.