Управління бізнес-процесами передбачає систематичний підхід щодо управління, який спрямовано на покращення діяльності компанії, вдосконалення її поточних процесів. Такий підхід дає змогу організаціям визначати свої процеси, організовувати їхнє виконання, підвищувати якість, порядок реалізації і результати процесів. Якщо цікавлять ефективні методології управління, запрошуємо до читання огляду, підготовленого проєктом «Школа бізнесу Нова пошта». Також цікаву інформацію з теми ви знайдете за посиланням online.novaposhta.education/.

qy5GsaImjryRHywI40S7EA225ivkfOccSFYhsa_6gUXmDQIAZWarz0Q3edDflVNg19Toiqie6G8eqGbYfCpbEKiQfBT59jAq8v2ITfBa0dIZ0XWzypEkruGs7cSLOQ6XNbFzShlu

Задачі управління бізнес-процесами

Під поняттям «бізнес-процес» мають на увазі набір взаємопов'язаних дій, завдань. Їхнє виконання має призвести до певних результатів. Практично усі процеси в компанії можна віднести до категорії «Бізнес». Головна мета управління такими задачами полягає в погодженні їх з цілями компанії. Усі рівні мають бути налаштовано таким чином, аби в результаті досягти поточних цілей.

Управління бізнес-процесами використовує такі підходи:

  • Постійне вдосконалення схем, що використовуються, виміри, аналіз, моніторинг, зміна поточних процесів.
  • Комплексна, документована та зрозуміла стандартизація, у яку входять підготовка набору стандартизованих процесів, можливості для їхнього налаштування з урахуванням постійних змін.
  • Застосування певних технологій, програмного забезпечення. Мова про моделювання бізнес-процесів, вживання CASE засобів, автоматизацію справ, їхню оптимізацію на підставі інформаційних технологій.

Основні різновиди бізнес-процесів

Бізнес-процеси поділяють на три види:

  1. головні процеси — ті, які приносять компанії прибуток;
  2. допоміжні — ті, які роблять можливим виконання основних бізнес-процесів, тобто  створюють умови для розробки продуктів, послуг, додають цінність пропозиції кінцевому споживачеві;
  3. керувальні — відповідають за управління і розвиток всієї організації.

Методи оптимізації

Методи оптимізації бізнес-операцій можуть відрізнятись залежно від необхідності отримання бажаних результатів та обраного варіанту розв'язання проблем. Основні варіанти:

  • Спрощення — допомагають зменшувати складність просування товарів до споживача.
  • Винятки — запобігають додатковим перешкодам.
  • Стандартизації — необхідні для автоматичної взаємодії поточних процесів.
  • Скорочення — зменшення числа можливих етапів за додатковими витратами.
  • Прискорення — заходи із симуляції, автоматизації та активного проєктування зразків.

Також може знадобитись зміна різних складових, етапів виробництва. За бажанням виділяються всі складові робочих процесів. Важливе зауваження: різні способи автоматизації застосовують залежно від причин, що виникли.

emEPuAZg1E4SqeSYcmvA9kKYz2iGGsszQqNlVoI20D7Mnpzkp0bP1Bry_Z0aKlPfV3vzA_FugM04L_RwQKfSRz4zEpGuiQij4SqD_Dow6ZVF86E0aNv0kj6edjFp-C5p8ZHZdzX3

Цикл управління

Цикл з управління бізнес-процесами складається з цілого набору етапів. Враховуючи ці принципи, можна досягти максимальної ефективності виробництва. У склад кожного етапу входить набір фаз. Це:

  1. Визначення процесу. Потрібно змоделювати поточні операції в їхньому початковому стані, зрозуміти, як все є, а як має бути.
  2. Аналіз процесу. На цьому етапі визначають різні типи дій, проводять імітаційне моделювання. За результатами можна буде обрати оптимальні методи для поліпшення поточних бізнес-процесів.
  3. Реалізація усіх змін. Застосовуються обрані методи поліпшення, зміни впроваджуються у процес.
  4. Моніторинг ситуації. Потрібно контролювати операції за певними показниками.
  5. Оптимізація. Порівняння реальних результатів з бажаними моделями.

Саме за такою схемою можна буде запустити цикл позитивних змін.