Незважаючи на вид діяльності компанії та продукції, яку виробляє підприємство, йому потрібно мати налагоджений складський облік. Вкрай важливо знати правила організації роботи складу та чітко відстежувати рух матеріалів, товарів та іншого.
Якщо до цього питання підійти правильно, можна легко запобігти грошових втрат. До того ж, правильна організація складу сприяє підвищенню конкурентоспроможності, допомагає залученню нових партнерів або інвесторів. І головне — це налагодження безперебійної роботи організації.
Складський документообіг та реєстри
Які документи знадобляться, і як організувати документообіг на складі? Тут є три варіанти:
- робити це ручним методом;
- Excel;
- складська програма ведення обліку.
Практика показує, що останній спосіб — найоптимальніший. Звичайно, ручний облік є актуальним і сьогодні: він підходить для підприємців з невеликим обігом продукції (малий і, рідше, середній бізнес). Але зі зростанням підприємства збільшується й кількість товарів, асортимент поповнюється новими позиціями, а обіг зростає. В таких умовах вже складніше контролювати запаси власноруч.
Вести облік в текстових редакторах або таблицях Excel не завжди зручно. Такий формат дозволяє структурувати та зберігати інформацію за складськими операціями, але звіти та підрахунки, рух товарів та багато іншого доводиться контролювати власноруч.
До того ж, ці два варіанти мають суттєві «мінуси»:
- вплив людського фактору;
- «непрозорість» обліку;
- ускладнення роботи в міру накопичення інформації.
Кожна помилка або не внесений товар надалі забирають багато часу на виправлення цього недоліку. Відомості про наявність чи відсутність товару можуть бути хибними, що ускладнює управління (керування закупівлями, списаннями та переміщенням запасів).
Автоматизація процесів за допомогою програми для складу, допоможе чітко й швидко оперувати даними, а відтак і оптимізувати супутні робочі процеси. Все, що потрібно — реєструвати первинні документи, а далі система сама видаватиме звіти тощо. Ви зможете повністю контролювати облік товарів, матеріалів та інших запасів, планувати закупки, а також чітко бачити, на яку продукція є попит.
Що пропонують для складського обліку в Україні
Тим, хто вже точно визначився довірити ведення складського обліку сучасному програмному забезпеченню, рекомендуємо звернути увагу на популярну в Україні розробку від онлайн-сервісу Dilovod.ua. Це програмне забезпечення, що відкриває безліч можливостей: контролюйте надходження, рух всередині складу, вибуття товару і оплату за нього, оформляйте списання та оприбуткування надлишків. Програма складського обліку надасть можливість бути завжди в курсі скільки товарів на вашому складі і що необхідно закупити. Ви можете використовувати це ПЗ, якщо займаєтесь торгівлею, виробництвом тощо.
Починати роботу з «Діловод» легко: вносите залишки або (якщо підприємство нове) починаєте з нуля й одразу працюєте. У вас буде можливість налаштувати інтерфейс та рівні доступу залежно від того, яку посаду обіймає користувач:
- власник бізнесу;
- бухгалтер;
- касир;
- комірник;
- менеджер.
З Dilovod облік товарів на складі повністю автоматизується. Ви легко зможете провести інвентаризацію, внесення та списання товару. А щоб прискорити робочі процеси і зробити їх ще зручніше, можна підключити до програми принтер чеків або етикеток, сканер штрихкодів. Обирайте якісні рішення для власного бізнесу!