Як отримати вміння говорити новою іноземною мовою?
Якщо подивитися на старі методи навчання, якими досі користуються багато вчителів, виявляється, що найважливішими інструментами є: підручник, зошит, та ручка. Тим часом світ змінився, отже, і методи навчання, пропоновані на сайті https://polcentrum.com/kursy-polskoi/ сьогодні є більш сучасними. Традиційний підручник та робочий зошит все частіше замінюються платформою електронного навчання, яка надає цікавий матеріал для вправ. Замість традиційних карточок зі словами, багато слухачів використовують он-лайн інструменти вивчення словника.
Алфавіт та вимова
Дослідження показують, що польська мова входить у п’ятірку найскладніших мов для оволодіння. Вона належить до групи слов’янських мов, а її характерною рисою є алфавіт, заснований на латинському алфавіті, але в ньому можна знайти багато особливостей.
Перша - це група з семи знаків, які вимовляються як один звук: sz, cz, ch, dż, dż, rz, dz. Крім того, два з перерахованих знаків відповідають одному звуку в мовленні, що ще більше ускладнює вивчення польської мови. Мова йде про f/r та ch/h. Не впадайте у відчай, адже ви повинні пам’ятати, що правопис на польській мові також важкий для носіїв мови. Повільно і систематично, крок за кроком, кожен, хто намагається вивчити польську мову, знайде найкращий спосіб запам’ятати написання слів, що містять дивні символи.
Наступна група дивних літер - це всі м’які приголосні, які можна пом’якшити двома способами. Серед них: ś/si, ć/ci, ź/zi, dż/dz, ń/ni. Дуже часто під час уроків польської мови виникає питання: як їх розпізнати? Правило просте: довший звук видається приголосному, пом’якшеному голосним i.
Польська система голосних складається з восьми звуків, представлених дев’ятьма образними символами. Серед них є два лиха ą і ę. Те, як вони вимовляються, визначається їх сусідством, а точніше приголосним, що слідує за ними:
- Якщо після ą та ę є такі приголосні: w, f, z, s, ż, sz, ź, c, ch, то ці звуки вимовляються як носові ą та ę. Той же принцип діє, якщо голосні, про які йде мова, є в кінці слова.
- Якщо за ą та ę йдуть приголосні ł та l, то ці голосні читаються як o, e.
- Якщо після ą та ę є приголосні p, b, то ці голосні вимовляються як: om, em.
- Якщо після ą та ę є інші приголосні, то ці голосні вимовляються як: on, en.
Додаткову складність для тих, хто хоче вивчити польську мову, становлять граматичні відмінки, яких налічується аж сім:
- називний,
- родовий,
- давальний,
- знахідний,
- інструментальний,
- локативний,
- кличний.