Рослини - і домашні, і що вирощуються в саду або на дачній ділянці - часто хворіють. Попелиця, трипси, павутинний кліщ та інші видимі «вороги» зазвичай з'являються на тих примірниках, які ослаблені в результаті неправильного або недостатнього догляду. З подібними проблемами раніше боролися біологічними методами. Для цього використовувалися тютюн і зола, настої і відвари кропиви, чистотілу, кульбаби, полину або інших трав. Сьогодні застосування народних засобів не завжди буває ефективним. Адже іноді до нас на підвіконня або на грядку потрапляють рослини, які вражені вірусними або грибковими хворобами, і врятувати їх можуть тільки хімікати. Найбільш дієвими з них вважаються фунгіциди. Придбати фунгіциди за вигідною ціною ви завжди можете на https://urozhay.com.ua/funhitsydy!
Що таке фунгіциди і їх види
Слово «фунгіцид» утворилося від двох латинських слів - fungus і caedo і дослівно перекладається як «гриб вбиваю». Отже, фунгіциди - це речовини хімічного або біологічного походження, що вбиває спори патогенних грибів або пригнічують їх розвиток. Вони впливають на клітини гриба, руйнуючи їх і, тим самим, порушуючи взаємодію з іншими клітинами і тканинами.
На сьогоднішній день існує безліч видів фунгіцидів, які випускаються у вигляді порошків, розчинів, суспензій і емульсій. Всі вони поділяються на хімічні та біологічні і класифікуються в залежності від мети використання, принципу дії на збудника, своїх хімічних властивостей.
Класифікація фунгіцидів
Якщо брати за основу класифікації хімічні властивості речовини, що вбиває грибок, то бувають неорганічні і органічні фунгіциди. Неорганічні препарати представляють собою з'єднання важких металів, наприклад, заліза, міді, марганцю, ртуті. Їх можна використовувати в поєднанні з деякими пестицидами.
У органічних таких хімічних елементів немає. Вони легко розкладаються під впливом мікроорганізмів, швидко розчиняються у воді і поєднуються з різними пестицидами. Однак мають досить невеликий період дії - від пару днів до декількох тижнів
За принципом дії на самого збудника грибкового захворювання препарати діляться на захисні, лікувальні і імунізуючи. А по впливу на тканини рослин речовини бувають контактні (локальні) і системні, що діють всередині рослинних тканин.
Препарати контактної дії при обробці залишаються на поверхні і при зіткненні викликають загибель збудника хвороби. Їх ефективність буде залежати від кількості використовуваного фунгіциду, тривалості його дії, хімічної і фотохімічної стійкості, а також від погоди.