Товстянка являється сильною рослиною. Це, звичайно, правда, але тільки щодо дорослих дерев. Молоденький дерева, погано переносять морози, тому потрібно додавати добрива для товстянка, а також закривати рослина від холоду та вітру.

Укриття спеціальними матеріалами

Добрива для товстянки добавляються якщо не вкривати рослина. Щоб самостійно спорудити подібне укриття, знадобляться гілки, палиці, тонкі дошки, можна використовувати арматуру або дуги. З них робиться каркас.

Важливо, щоб каркас забезпечував дереву простір: якщо взимку випаде багато снігу, тонкі гілки деревця можуть зламатися під його вагою. Каркас зварюється зверху або збивається цвяхами. Потім каркас обтягається покривним матеріалом типу спанбонду або агроспана. Хороший варіант – використовувати мішковину. Зафіксувати його можна нитками, степлером, цвяхами, шматочками дроту.

Укриття лапником

Щоб укрити рослина лапником, потрібно набрати ялинових лап, бажано свіжих, з здорових дерев. Збирати на укриття старі засохлі і хворі гілки – погана ідея. Прекрасно, якщо у вас є свої хвойні, з яких можна зрізати гілки. Але якщо їх немає, ознайомтеся з лісовим законодавством у вашому регіоні і уточніть тонкощі заготовки гілля.

Якщо деревце зовсім маленьке або має стелеться, підвушковидними крону, та гілля над ним споруджують щось на зразок куреня. Зверху лапник можна перев'язати мотузкою або дротом. Якщо ж рослина за формою своєї прагне вгору, має чіткий стовбур та крону, найкраще спорудити над ним каркас з дуг. До цих дуг за допомогою дроту прикріпити лапник. Після цього каркас просто обкладають ялиновими гілками. Можете бути впевнені - рослині всередині затишно і тепло!

Укриття листям

Листя – теж відмінний матеріал для укриття, підходить для невисоких дерев. Листя збирають заздалегідь в мішки, вони повинні бути сухі та бажано здорові. Важливо зберегти їх такими до того, як почнете їх використовувати.

Для укриття просто завалити дерево листям так, щоб шар над ними був 15-25 см. «Горки» з листя обов'язково потрібно накрити ящиками, щоб вони не промокали взимку. Промоклі листя почнуть зопрівати і гнити, в них будуть розмножуватися бактерії, що небезпечно для дерева. Можливість перепревания – головний недолік цього методу. Основний плюс – дешевизна, тому що заготовлювати листя можна абсолютно безкоштовно.

Укриття соломою

За аналогією з листям, солома – ефективний та дешевий спосіб організувати укриття хвойного дерева. Потрібно заготовити багато сухої соломи і вкрити нею дерева товстим шаром. Точно так же як і з листям – накрити ящиком або поліетиленовою плівкою.

Під снігом та шаром соломи деревцю буде тепло, але солому можуть атакувати гризуни, як теплого містечка. Тому досвідчені садівники рекомендують розкладати у саджанців ораву для гризунів.

Використання каркасів

Каркас - це кілька опор з сіткою, яка встановлюється навколо дерева, рослина виходить, ніби в склянці. Це дуже зручно для старших дерев, від 80-100 см заввишки, які вже важко «завалити» листям. Тут є два варіанти: натягнути на сітку спанбонд або просто засипати простір всередині каркаса листям, соломою.