Якщо кефір, молоко, ряжанку полюбляють не усі, то йогурт відноситься до популярних страв. Це легкий та поживний продукт, який може бути як повноцінним сніданком, так і перекусом. Як і будь-яка інша страва, йогурт буде набагато кориснішим, якщо його приготувати вдома з натуральних продуктів. Як зробити йогурт в домашніх умовах і які властивості матиме такий продукт?
Що таке сучасний йогурт?
Цей продукт куштують дуже давно. Але з часом способи приготування та інгредієнти змінювались. В наш час йогурт - це кисломолочний продукт, який можна отримати в результаті сквашування натурального молока молочнокислими бактеріями. Від того, які бактерії приймають участь у процесі, залежить його якість та користь для організму.
Композиція бактерій відіграє визначальну роль, тож варто обирати закваску, що надасть бажаних властивостей. Магазин заквасок Good Food пропонує закваски різні за складом. З їх допомогою ви можете приготувати класичний йогурт, або продукт для схуднення, для реабілітації після лікування антибіотиками, для літніх людей тощо.
Крім того, до складу можна добавляти різні фрукти та інші смаколики.
Чому домашній йогурт корисніше?
Головна різниця полягає у тому, що фабрики массового виробництва, намагаючись зробити свою продукцію більш привабливою, додають у склад чимало цукру, ароматизаторів, смакових речовин, які необхідні тільки для того, щоб зробити продукт смачнішим. Щоб товар зберігався довше та був придатним для транспортування використовуються загусники, стабілізатори, консерванти.
Увесь цей “коктейль” не тільки не потрібен організму, але й є досить шкідливим для нього.
Коли ви готуєте йогурт вдома, ви знаєте, які компоненти використовуєте і можете бути впевненими у тому, что страва абсолютно натуральна та корисна для організму.
“Живі” та “мертві” йогурти - що це?
Справжній йогурт (“живий”) - це продукт, що містить активні живі молочнокислі бактерії. Його можна отримати тільки за умови відсутності пастеризації. Тобто усі йогурти, що ми купуємо у магазинах є “мертвими”, бо виробники не можуть виробляти велику кількість продукту обійшовши цей процесс. Чому? “Живі” йогурти дуже вибагливі до умов зберігання. Наприклад, продукт виготовлений із закваскою Good Food можна вживати не більше 5 днів і тільки за умови зберігання в холодильнику.
Тож треба дуже добре розуміти, що смачненький йогурт з магазину не матиме жодної користі для організму. Якщо ви хочете куштувати корисний продукт, приготуйте його вдома з живими бактеріями, які підібрали для вас мікробіологи лабораторії Good Food. Якщо спробуєте зробити це одного разу, більше не відмовитесь. Це дуже легко, досить швидко та дешевше, ніж купувати йогурт у магазині. А головне - він буде дуже смачним!