Виробники автомобілів та запчастин досить часто користуються поганою обізнаністю споживачів. У своїй рекламі вони акцентують увагу на тих якостях, які, насправді не сильно впливають на експлуатацію того чи іншого агрегату. А про справжні споживчі якості, про те, що важливо, вони мовчать. Дехто робить це свідомо, намагаючись продати нам неякісний товар. Хтось просто звик так робити. Ми зібрали для вас усю необхідну інформацію про автооптику в цій статті. Щоб ви могли обирати задні ліхтарі чи передні фари, знаючи, як їх виготовляють, що впливає на їх експлуатацію, що є важливим, а що − ні.

Як виготовляють автомобільні освітлювальні прилади

Здебільшого як основний матеріал для корпусу фари виробники використовують поліпропілен. Частина корпусу відіграє ще й роль оптичної лінзи. Тому застосовують кращі сорти поліпропілену. Значно якісніші та дорогі.

Окремі частини відливають у формах. Потім їх полірують, щоб отримати ідеально рівну та однорідну поверхню. На сучасних заводах для цього використовують промислових роботів. Людині важко виконувати таку роботу. Та й забезпечити однакову якість, працюючи руками, надто складно. Тому поліруванням займаються роботи.

Пластик − матеріал доволі м'який. Його легко пошкодити. Фари та задні ліхтарі до того ж знаходяться в зоні особливого ризику − близько до проїзної частини. Тому їх покривають особливим захисним матеріалом, який дещо нагадує лак для нігтів. Після нанесення шару такого матеріалу, деталі відправляють до печі.

Рефлектори для передньої та задньої оптики здебільшого роблять з поліестеру. Так, того самого матеріалу, з якого пошита ваша куртка. Відзеркалювальна поверхня на рефлекторі − це тонкий рівномірний шар алюмінію. Його наносять в спеціальному приладі при високій температурі.

Вже після цього ліхтар збирають та герметизують шви між окремими його частинками. Цю роботу теж доручають промисловим роботам. Помилки тут не припустимі. Не можна залишити навіть невеличкий отвір.

На які якості автомобільних ліхтарів варто звертати увагу

Найперше − якість шліфування поверхні. Уважно придивіться до тої пластикової частини ліхтаря, яка виконує функцію лінзи. На ній не має бути жодного недоліку. Ані подряпин, ані сколів чи заглиблень. Якщо фара виготовлена на сучасному заводі з дотриманням технологій, то над нею працював робот. А роботи не допускають помилок чи браку у виробництві.

Потім уважно придивіться до з'єднань. Вони мають бути добре загерметизований. В якісному ліхтарі ви не побачите жодних ознак щілин неозброєним оком. Це дуже важливо. Навіть невеличка тріщина призведе до розгерметизації. В корпус ліхтаря потрапить волога, та осяде на лінзі. Він починає "потіти", відповідно, зменшиться сила світлового потоку.

Не важливо, купуєте ви оригінальні задні ліхтарі, універсальні чи "кастомні", зроблені під модель вашої автівки. Якщо перед вами − якісний виріб, гарно зібраний, без дефектів, то він прослужить вам дуже довго.

Джерело - https://www.trucker-boss.com/product-category/staffing-optics/zadnie-fonari/