Це не тільки естетична проблема. Відсутність зубів порушує процес подрібнення їжі, що негативно позначається на стані травної системи. Згодом здорові зуби зміщуються на місце раніше видалених, що веде до зміни прикусу. Навіть зовнішні зміни будуть помітні. З'являються зморшки, овал обличчя опускається. Уникнути всіх наслідків можна за рахунок своєчасного протезування зубів.

Види протезування

Сучасні методики дозволяють виправити проблему незалежно від того, скільки зубів відсутнє. Навіть повна адентія не є протипоказанням до незнімних протезів. Протезування зубів виконується із застосуванням різних методик. Вибір залежить не тільки від побажання клієнта, але і від стану порожнини рота.

Незнімне протезування

Це методика відновлення цілісності зубного ряду із застосуванням конструкцій, які фіксуються на зубі і не знімаються. Плюсом таких методів є максимальна зручність. Незнімне протезування зубів включає наступні види протезів:

  • Коронки. Являють собою ковпачки, які одягаються на підготовлену куксу зуба з метою відновлення його форми. Залежно від способів виготовлення виділяються штамповані коронки і литі. Для виготовлення конструкцій використовуються метали, пластик, кераміка, цирконій.
  • Вкладка. Використовуються, коли повністю зруйнована коронковая частина зуба, але корінь цілий. Виготовляються методом лиття зі сплавів. Після фіксації вкладки відновлюється зуб за допомогою коронки або за допомогою реставрації.
  • Мостовидні протези. Використовуються при відсутності декількох зубів. Обов'язковою умовою є наявність опорних одиниць, на які фіксується коронка. Дефект зубного ряду заповнюється штучними зубами. Виготовляються з тих же матеріалів, що і коронки.
  • Вініри і люмініри. Являють собою накладки тільки на видиму частину зуба. Можна змінити не тільки колір, але форму зуба.

Окремо виділяється протезування зубів на імплантатах. Метод полягає в установці штифта на місці вилученого кореня з подальшим відновленням коронкової частини на абатмент. При адентії можлива установка декількох імплантатів із застосуванням незнімних протезів або знімних конструкцій.

Знімне протезування

Такі протези можна знімати при необхідності. Грамотно виготовлений протез не спадає, що не порушує мови і не заважає в пережовуванні їжі. Залежно від матеріалу виділяються нейлонові, акрилові і силіконові протези. Вони в свою чергу можуть бути часткові, тобто відновлюють відсутність кількох зубів, і повні, що застосовуються при адентії.