Зазвичай, така сітка йде у комплекті до нового вікна з металопластику. Однак неправильна експлуатація, наявність в будинку тварин, погодні умови або просто час виводять конструкцію з ладу, роблять її непридатною до експлуатації. Настає час замовити нову москітну сітку. Зробити це можна в компанії Vikna Ua за посиланням https://vikna.ua/uk/komplektuyushhie/moskitnye-setki/. Обираючи модель, варто спиратися на кілька важливих критеріїв.

Тип конструкції

Тут виділяють такі види:

  • Рамкова. Знайома всім, стандартна сітка, що монтується або у віконний отвір, або в пази зовні вікна.
  • Розпашна. Зовні нагадує стулку вікна, відчиняється назовні або всередину.
  • Рулонна. Діє за принципом рулонних штор, рухається по напрямних із боків віконного отвору.
  • На липучках. Просте сітчасте полотно без жорсткого каркасу, яке кріпиться на отвір вікна.
  • Розсувна система. Зсувається вліво або вправо, для чого й слугують полози і роликові коліщатка. Оптимальна для встановлення на балконах під час холодного скління.

Тип волокна і розмір осередку

Як правило, москітні сітки виготовляють з бавовняної нитки, нейлону, вінілу, поліестеру і фібергласу. У цілому, кожна з них добре виконує свою функцію — захищає приміщення від пуху, великих частинок сміття і комах. Але якісний матеріал не повинен виділяти різкий специфічний запах. Тому під час купівлі нової сітки обов'язково принюхайтесь.

Діаметр осередку також має велике значення. Москітні сітки бувають з осередком від 0,6 мм до 2 мм. Та є низка рекомендацій:

  • Для жителів міста оптимально вибрати сітку з діаметром осередків від 1 до 1,2 мм. Якщо є алергія на пил, варто придбати виріб «Антипил». Форма осередків тут вільно пропускає повітря і водночас перешкоджає просочуванню пилу всередину. Особливо актуальні такі вироби для жителів, будинки яких розташовані поряд із автомагістраллю або міською дорогою.
  • Якщо ви віддаєте перевагу мінімальному розміру осередку у 0,6 мм, пам'ятайте, що така сітка добре захищає від комах, сміття і пилу, але ускладнює потік свіжого повітря. У літню спеку квартира не буде достатньо охолоджуватися.
  • Дрібні осередки з розміром менше 1 мм хороші у тому разі, якщо будинок розташований поблизу водойми і влітку атакує мошкара.
  • У будинок, де є кіт, краще обрати сітку з поліестеру. Вона витримує до 4 кг ваги тварини, стійка до гострих кігтиків.

Колір

Сітка може бути пофарбована в білий або сірий колір. Другий варіант ліпший, оскільки на ньому менше видно забруднення.

Щоб подовжити життя москітної сітки, кілька разів на рік слід добре очищати її за допомогою теплого мильного розчину без використання абразивних засобів. На холодний сезон виріб слід знімати, оскільки низькі температури здатні руйнувати і пластик рами, і волокно сітки.

Якщо ви не впевнені у виборі, озвучте свої побажання та умови фахівцям компанії Vikna Ua. Професіонали своєї справи допоможуть підібрати найкращий варіант.