Жіночий алкоголізм, в порівнянні з чоловічим, має ряд особливостей. Основний нюанс полягає в тому, що зловживання алкогольними напоями у жінок настає значно швидше. Основна причина цього пов’язана з меншою масою тіла. Саме тому, жіночий алкоголізм потрібно лікувати в спеціалізованих медичних закладах. Для цієї мети ідеально підійде наркологічний центр “Життя”.

Причини виникнення жіночого алкоголізму

Експерти виділяють декілька причин виникнення жіночого алкоголізму:

  • Психологічний аспект. Тяга до вживання алкогольних напоїв може з’явитися у жінки на грунті самотності, втрати рідних, під час стресових ситуацій;
  • Низка невдач. Жінки набагато емоційніші за чоловіків, тому будь-які стресові ситуації сприймають дуже гостро;
  • Спадковість. Як показує статистика, дуже багато жінок розпочинає зловживати алкогольними напоями через спадковість. Якщо в сім’ї вже є негативний приклад алкоголізму, він може згодом повторитися.

Багато жінок, що мають таку залежність не сприймають її як хворобу. І в цьому основна помилка. Чим раніше усвідомити складність ситуації, тим краще. Таке правило діє і при звертанні в наркологічний центр. Лікування алкоголізму носить щоденний характер: тобто жінка кожного дня повинна боротися зі своєю залежністю. Якщо допустити промаху, то усі результати підуть на смарку.

Симптоми алкоголізму

Виявити алкоголізм у жінок можливо по деяким ознакам:

  • Вигляд старше свого віку —  мішки під очима, зміна кольору обличчя, постійні набряки;
  • Неохайність, різка, груба поведінка;
  • Зміни особистості: прояви егоїзму, агресивність, дратівливість;
  • Збільшення дози для досягнення стану сп’яніння.

Для того, щоб ефективно побороти важку залежність, потрібно застосувати комплексний підхід. З цією метою представники наркологічного центру “Життя” приділяють увагу відновленню не лише фізичного, але і емоційного стану здоров’я.  Для цього в процесі лікування використовуються методи психотерапії та фармакотерапії.

Лікування може відбуватися як стаціонарно, так і амбулаторно. Головне завдання при цьому —  сформувати установку, що повноцінне життя без вживання алкогольних напоїв можливе. Якщо жінка матиме сильну мотивацію під час боротьби з алкоголізмом, результати будуть ще кращими.

Реабілітаційна програма має досить тривалий характер. Вона встановлюється індивідуально для кожного пацієнта. Але це стовідсотково того варте.