Кожного дня ми бачимо сотні анімаційних роликів, які розважають нас, продають свої товари та, подекуди, навіть смішать. Анімаційний формат реклами так природньо увійшов у наше життя завдяки легкості у сприйнятті та у виробництві. Чи справді це легко і з яких процесів складається створення анімаційних роликів – розберемо на прикладі роботи реального рекламного агентства.

Як і будь-яка реклама, анімація створюється за участі всієї творчої команди: креативників, копірайтерів, ілюстраторів, графічних дизайнерів, моушн дизайнерів та звукорежисерів. Процес ділиться на кілька етапів – від розробки персонажів та ілюстрацій до фінального зведення відео ряду з музичним супроводом.

Етапи виробництва анімаційної реклами

  • Ідея

Спочатку розробляється креативна ідея майбутнього анімаційного ролику, продумуються персонажі та сюжет. Він має відповідати маркетинговим задачам та враховувати специфіку продукту. Якщо потрібно зробити акцент на дії препарату – продумується окрема частина анімації. Вона називається «демо» продукту.

  • Пошук стилістики

Задача креативного відділу – знайти якомога ефективніше стилістичне рішення для анімації. Це залежить і від самого продукту та його характеристик, так і від загального характеру бренду чи компанії. Якщо це преміальний бренд – то і стилістика анімації має бути відповідна.

  • Сторіборд

Коли обрали стилістика та придумали сюжет, створюється сторіборд – сценарій ролику. В ньому детально прописується все, що потім буде в кадрах, знаходяться референси, продумується композиція та монтажні переходи. У процесі створення такого сценарію беруть участь і копірайтери, і дизайнери, і арт-директор, якщо є необхідність.

  • Ілюстрація кадрів

По сторіборду малюються персонажі, декорації, графічні елементи – все, що повинно бути в ролику. Зазвичай це роблять дизайнери, проте, якщо це 3D анімація, то цим займаються моушн дизайнери. Робота з 3D елементами називається моделювання.

  • Анімація

Готові графічні макети передаються моушн-дизайнерам, які мають їх анімувати, згідно того ж сценарію. Тобто, додати рухів, динаміки, «оживити» персонажів та їхню міміку, зробити переходи між сценами.

  • Зведення

На останньому етапі до анімаційного ролику додаються синхронні шуми та саундтрек. Готову звукову доріжку зводять з відео у форматі, який потрібен замовнику. Формат залежить від каналу, де буде розміщуватись ролик – на ТВ, YouTube чи на інших платформах.

Окремою ланкою виробництва є титрування. Якщо ролик міжнаціональний, то окремо можуть прописуватись титри іноземною мовою. Також, інколи замовник просить протитрувати анімацію, якщо глядачі дивляться відео без звуку.