Якщо ви володієте абсолютним слухом, то налаштувати музичний інструмент без використання додаткових пристосувань для вас не складе труднощів. Ті ж, хто не настільки впевнений у своїх можливостях, вважають за краще використовувати для настройки інструменту такі аксесуари як камертон та тюнери. Так ось останнім, а саме гітарним тюнерам, і буде присвячена ця стаття.

Пройшовши за посиланням https://8nota.com.ua/, ви зможете ознайомитися з пропозицією інтернет-магазина музичних інструментів «8 Нота» та вигідно придбати потрібне вам музичне обладнання!

Тюнер дозволяє легко, а головне швидко, налаштувати гітару. Справитися з цим може навіть той, хто взяв гітару в руки вперше. В даний час найбільшого поширення набули електронні тюнери: вони розпізнають звук або вібрацію, який видає відкрита струна гітари і відображають наскільки він відповідає певній ноті.

Як використовувати тюнер для настройки гітари?

Почнемо з того, що гітара має наступний стандартний лад: Е A D G B E, тобто відкриті струни відповідають даним нотах. При затиску струни на будь-якому ладу, ви скорочуєте її довжину і підвищуєте, таким чином, її звучання (з кожним ладом на півтону).

Не потрібно мати музичну освіту, абсолютний слух і володіти нотною грамотою, щоб налаштувати гітару по тюнеру. За вас все придумали і полегшили вам роботу інженери, дизайнери і виробники тюнерів. Підключіть тюнер до гітари або встановіть його. Смикайте відкриту струну, регулюючи натяг поворотом відповідного кілочка, натягуйте або ослабляйте її до тих пір, поки тюнер не покаже точну відповідність звучання даної струни певній ноті стандартного або індивідуального ладу. Тюнер може мати стрілку, світлову індикацію або літерну (з позначенням нот), це залежить від типу і моделі тюнера, але в будь-якому випадку ви зрозумієте потрібно вам струну підтягти або послабити. Для надійності точність настройки можна перевірити, затискаючи струну по ладів: з кожним ладом нота повинна змінюватися відповідно до хроматичної гамі (підвищуватися на півтону).

Якщо у вас електрогітара або електроакустика, то найкращим варіантом буде тюнер, який можна підключити до гітарі, використовуючи шнур. Причому, якщо тюнер потрібен вам для репетицій, то стробоскопичний тюнер вас повинен цілком влаштувати, якщо ж ви припускаєте виступ на сцені, то краще зробити вибір на користь тюнера-педалі.