Курс валют в Україні змінюється майже щодня. Складна економічна та політична ситуація, інфляція, ставки НБУ та інші фактори безпосередньо впливають на коливання курсу. Тому для більшості громадян важливо вчасно отримувати актуальну інформацію про зміни, щоб вигідно та безпечно здійснювати валютні операції.
Як дізнатися про курс валют
Один з популярних способів дізнатися значення валют — моніторити інформацію, що надають обмінники. При цьому не обов'язково відвідувати установи самостійно. Всі вони мають власні сайти, тому достатньо зайти на ресурс відповідного банку і дізнатися курс валют, актуальний на даний момент. Тут також можна здійснити купівлю та продаж — дані установи працювати офіційно і мають відповідну ліцензію. Переваги звернення до обмінників:
- Цілком надійно. Офіційні обмінники гарантують клієнтам безпеку операцій.
- Обмінні пункти здебільшого пропонують більш вигідний курс, ніж у банках.
- Фіксація курсу на потрібну суму протягом години після подачі заявки.
- Наявність необхідної кількості валюти.
Крім того, деякі установи надають знижки постійним клієнтам, організовують супровід до машини клієнта, та інші послуги.
Також можна дізнатися курсові значення валют безпосередньо у банку та на сайті відповідних установ. В цьому разі важливо знати, що в онлайн-банкінгу здійснювати операції обміну буде вигідніше, ніж в офісі банку. Як правило, в цьому разі курс буде трішки нижчий. Це швидко, зручно та досить безпечно. Але є одна умова — користувач повинен бути клієнтом даного банку та мати власну картку.
Статистика курсу валют
Якщо обмін валют планується заздалегідь, раціонально спостерігати за змінами курсу. Динаміку змін можна відстежити на відповідних ресурсах. Таку інформацію надають офіційні сайти: НБУ, Мінфін або Ліга.Фінанси. Тут надані графіки динаміки курсу валют, з зазначенням змін відповідно дати або року. Крім того, щоб спрогнозувати коливання курсових позначок, можна спостерігаючи за змінами в країні:
- Стежити за ситуацією на зовнішньому ринку. Впливовими факторами можуть бути зміни в експорті важливих галузей: металургійної, аграрної, тощо.
- Фінансування та кредитування. Це стосується насамперед партнерства з міжнародними організаціями.
- Політичне положення в країні.
- Інфляція та ігри на валютних біржах.
Дані спостереження допоможуть визначитися, коли курс буде найвигіднішим, щоб купувати або продавати валюту. Але це стосується тих випадків, коли мова йде про великі суми, та не вимагає терміновості здійснення валютних операцій.