Україна стабільно входить до п'ятірки світових лідерів з виробництва меду, а в Європі є головним виробником. Точно визначити, скільки саме цього солодкого продукту виробляється в державі, складно, статистика орієнтується на той обсяг меду, який перетинає український кордон та офіційно зафіксоване виробництво.

Полтавський мед як бренд

Протягом останніх десятиліть натуральний мед та супутні продукти бджільництва з Полтавської області став відомим далеко за межами України, адже Полтавщина виробляє чи не найбільше меду у нашій державі.

Основна частина меду виробляється на невеликих приватних пасіках. Бджолярі не квапляться оформляти на пасіку паспорти, оскільки турбуються про можливе оподаткування свого невеличкого бізнесу. Якщо пасіки встановлені стаціонарно, то обсяг медозбору залежить від погоди, від посівів у радіусі двох кілометрів навколо пасіки, нарешті, від того, які засоби захисту рослин використовують аграрії. Ці показники нестабільні. Тож пасічники не квапляться вкладати кошти в експертизи й дуже часто полтавський мед найвищої якості може не мати супровідних документів. Але саме виробництво на приватних пасіках є гарантією натуральності продукту — на Полтавщині купити мед фальсифікований майже неможливо.

Види меду та ринки для його збуту

Значна частина експорту полтавського меду припадає прогресивні країни:

  • Польща;
  • Німеччина;
  • США.

Тут мед затребуваний, проте має відповідати місцевим санітарним стандартам. Крім того, певні види меду користуються більшою популярністю, а якісь не викликають у споживачів захвату. Наприклад, різнотрав'я у Європі користується неабияким попитом, а ріпаковий мед значно більше цінується в Японії, де український мед тільки заходить на ринок.

Для експорту в Європу мед має пройти низку експертиз. Та з ними нерідко виникають проблеми, адже подекуди бджолярі застосовують антибіотики чи інші препарати, що, як правило, є вимушеними заходами. Чи є можливість збуту такого меду?

Звичайно, так, адже не весь мед використовується в харчовій промисловості. Мед — один зі складових для багатьох косметичних засобів. І для зовнішнього застосування використовуються сорти меду, які не пройшли експертиз.

Якщо ж взяти до уваги, що мед на невеликих приватних пасіках виробляється в обмежених обсягах, платити за експертизи часто невигідно. В такому випадку люди шукають можливості збуту меду через посередників, які будуть самі робити аналіз солодкої продукції та вирішувати, як збувати мед.

Ідеальним способом збуту є пошук клієнтів на дошці оголошень Agro-Ukraine, Agrotorg, Agrarka, тощо. Тут можлива купівля-продаж меду гуртом і вроздріб, доступні понад 1000 актуальних оголошень від пасічників, які пропонують мед 2020 року та підприємців, які готові придбати солодкий продукт.

Полтавський мед має прекрасне майбутнє і його виробництво й продаж — бізнес-ідея, яка дозволить будь-якій людині створити додаткове джерело прибутків. А продажі онлайн допоможуть зі збутом солодкої продукції!