На вибір аксесуару для сну впливають у першу чергу особисті уподобання та звички. А розвиток текстильної промисловості зумовив появу багатьох видів текстильних виробів й подушки не залишились осторонь. Різні за складом, вони розраховані, щоб крім основної функції, зручність під час нічного відпочинку, піклуватись про ваше здоров'я. Тому поділяються на звичайні та гіпоалергенні. Останнім видом можуть користуватись усі без виключення, а звичайні мають протипоказання для деяких категорій людей.
Описати таку тему неможливо без думки спеціаліста, тому нам допоможе інтернет-магазин «Дом Коттон». Тут ви дізнаєтесь все про вироби для спальні та не тільки для неї.
Чим заповнені звичайні подушки?
У звичайних подушках наповнювачем служить сировина тваринного та рослинного походження.
Пух та пір'я водоплаваючої птиці — легкі, м'які, екологічні. Дуже популярні серед наших дідусей та бабусь. Подушки, що складаються лише очищеним пухом вважаються преміумкласу та коштують дорого. Для здешевлення у наповнювач додають пір'я. Зазвичай процент домішки не вище 40. Цей матеріал добре вбирає вологу, а повітряний прошарок між пушинками дає можливість вільному переміщенню повітря. Після ночі здалося, що подушка дещо змінила форму, повернути її вигляд просто — збийте та розпушіть.
Вовна часто використовується в подушках. Кращий наповнювач — підшерсток тонкорунної породи вівці. Такий матеріал вбирає та не затримує вологу, проводить повітря. Зручні подушки приймають форму голови. Регулюють температуру тіла: взимку гріють, влітку охолоджують.
Вовна є високоалергенною, категорично заборонена хворим на бронхіальну астму, а іншим з обережністю використовувати у побуті. Зменшити ризик таких реакцій можливо здаючи у хімчистку та регулярним провітрюванням.
Бавовна, бамбук, евкаліпт — матеріали не дуже поширені.
Натуральний рослинний склад сировини роблять їх привабливими для поціновувачів здорового способу життя. У цьому не останню роль грають маркетингові стратегії компаній по продажу текстилю. Вважаємо, що корисні якості дещо перебільшені. До того ж не завжди безпечні тим, у кого є підвищена чутливість до рослинних компонентів тенселу та бамбуку. Бавовна викликає алергію внаслідок особливостей волокон, хоча й оброблена розчином, що захищає від кліщів та бактерій. З часом наповнювач збивається та погано віддає вологу, у ньому поселяється пліснява — одна з причин алергії.
Гіпоалергенні наповнювачі, особливості
Головне в матеріалах, що не викликають алергію, створити умови несприятливі для розмноження кліщів. Також важливо часто прати виріб, тому можливість домашнього догляду є ще одним важливим фактором. Таким вимогам відповідають синтетичні матеріали нового покоління — поліефірні. Найбільш уживані види мають назви, які ми перерахуємо за новизною винаходження та зручністю у побуті.
Силікон — найпростіший варіант. Волокна поліефіру складають масу у вигляді щільного полотна. Одночасно він і найдешевший з усіх категорій наповнювачів.
Холофайбер — порожнисті волокна збирають у формі кульок, або спіралей. Зустрічається у багатьох видах приналежностей для сну.На відміну від попереднього більш повітряний легкий. Часто виступає у ролі домішок до натуральних складників, підвищуючи стійкість до пошкоджень.
Штучний лебединий пух (Тинсулейт) — приймає вигляд тонких пушинок, тому й одержав таку назву. Хаотично розміщені порожисті волокна дуже пухкі, мають термоізоляційні властивості. Довгий час використовувався як утеплювач для одягу.
Часто синтетику комбінують з натуральними складниками подушок. Це дає такі переваги: посилює зносостійкість, зменшує алергенність, знижує вартість товару.
Відмінність у будові подушок
- Чохол для антиалергенних подушок — щільна тканина, запобігає попаданню пилу та частинок відмерлого епідермісу. Саме ці фактори є головними в розвитку колоній хвороботворних мікроорганізмів та кліщів. Звичайні подушки — тканина, якій достатньо бути надійною, не пропускати набивку зовні.
- Обробка швів на спеціальних виробах має свої особливості: двійні, загорнуті всередину. По контуру запаяні спеціальною стрічкою. На звичайній подушці вони простіше, головне рівні, а нитки не висмикуються.
- Якщо є блискавка, то з маленькими зубцями, зверху прикрита планкою
- Антиалергенна тканина, крім щільності, повинна не перешкоджати проходженню струменям повітря. Інші види мають склад чохла, який забезпечує елементарну гігієнічність.
Профілактика алергії
Навіть найкраща подушка при недостатньому догляді може стати причиною алергічної реакції. Для вас є декілька порад по догляду:
- Провітрювання регулярне. Якщо це не можливо залишайте зранку постіль не накритою ковдрою та покривалом;
- Прання раз на 3 місяці, не залежно який ступінь забруднення;
- Засіб для прання безпечний, краще дитячі серії відомих виробників;
- Змінюйте подушку, щойно побачите ознаки деформації.
Кращі подушки тим, хто страждає від алергії
Наш консультант інтернет-магазин «Dom Cotton» з асортименту представленого у своєму каталозі, рекомендує такі товари, що підійдуть вам за ціною та якістю, безпечні для здоров’я.
1.™ Viluta "Light". Двошаровий стьобаний чохол на блискавці допомагає зберегти форму виробу та не дає жодного шансу попадання сторонніх часточок всередину.
2. ™ Lotus "Aurora". Чохол по периметру оброблений стрічкою, поєднання щільної мікрофібри, нанофайбера та штучного пуху.
3. ™ TAC "Sensitive". Бавовна та поліестер чохла не затримують вологу й повітря, а холофайбер дасть змогу виспатись, прокинутись повним сил.
Хочете купити подушку з перерахованих вище, перейдіть за посиланням тут.