Профілактика зубних захворювань

Одним із життєво важливих мікроелементів для нашого організму є фтор. Він міститься в морепродуктах, чорному та зеленому чаї, петрушці та інших продуктах, при виготовленні яких використовують фторовану воду. Кожен з нас з дитинства знає, щоб зуби були міцними та не псувалися потрібно користуватися зубною пастою з вмістом фтору. Але що робити, якщо цього виявляється замало? Тоді на допомогу приходить така стоматологічна процедура, як фторування емалі, що виглядає наступним чином: на поверхню зубного ряду наноситься спеціальна речовина, яка насичує зубну емаль іонами фтору, завдяки чому руйнівні процеси в зубах сповільнюються і при належному догляді призупиняються.

Яка користь від процедури та чи усім вона потрібна

Процедуру фторування емалі можна порівняти з підживленням організму людини вітамінами та необхідними мікроелементами. Тому проводити її рекомендовано абсолютно усім людям, незалежно від віку і стану ротової порожнини. Дана маніпуляція — це дієва профілактика хвороб зубів, але особливо вона показана у таких випадках:

  • на початковій стадії карієсу, коли він має вигляд білої плямки — фторування призупинить подальший розвиток хвороби;
  • вагітним жінкам, щоб підживити зуби фтором, який пішов на розвиток плоду;
  • при ослабленій емалі та нестачі мінералу, що передалися генетичним шляхом;
  • після проходження процедури відбілювання зубного ряду, перед та після встановлення брекет-системи.

Професійне фторування проводиться в стоматологічній клініці після консультації зубного лікаря. Тільки він вирішує, який з двох видів насичення зубів фтором (простий чи глибокий) застосувати саме для вас.

Однак, до проведення процедури існують й певні протипоказання. Основним з них є флюоороз — захворювання, спричинене надлишком фтору в організмі. Якщо людині із наявною паталогією провести фторування емалі, то відбудеться протилежний ефект, Тобто, стан зубів, як ззовні, так і всередині, тільки погіршиться. Заборона стосується також хворих на цукровий діабет та пацієнтів з множинним карієсом.

Як самостійно підтримувати належний вміст фтору на зубах

В домашніх умовах з метою профілактики зубних хвороб рекомендовано користуватися спеціальними пастами, гелями та ополіскувачами, у складі яких є фтор. Якщо в організм потрапляє недостатня кількість цього важливого мінералу, можна приймати, наприклад, таблетки фториду натрію. Але потрібно усвідомити, що навіть такий, на перший погляд, простий препарат або йому подібні не варто приймати без попередньої консультації стоматолога та сімейного лікаря.

Отже, ретельний догляд за зубами вдома та професійно проведені процедури фторування є відмінною профілактикою багатьох зубних захворювань.