Немає нічого подібного до смаку хрусткої ранкової булочки зі справжнім маслом. Іноді настільки подобається такий простий бутерброд, що ви не хочете його псувати іншим доповненням. Дослідження, проведені в останні роки, показують, що в середньому українець з’їдає 4 кг вершкового масла на рік. Однак останнім часом спостерігається стабільне збільшення споживання цього продукту, отже, помітне зростання цін. Давно відомо, що при виборі товару споживачі в першу чергу керуються ціною. У такому випадку чи зміниться поточне збільшення смаків споживачів і чи повернеться мода на рослинні жири, яка була в 90-х?

Війна між маслом і маргарином закінчена. Зрештою перемогло вершкове масло від Літинського молзаводу, яке виявилося здоровішим. Але питання ціни залишається: клієнти хочуть купувати масло, але воліють платити за нього менше. Виробники це знають, саме тому вони випускають дешевші версії, які повинні «робити вигляд», що вони справжні, але водночас коштують дешевше. Щоб зменшити витрати, в неякісне масло додають дешевші жири: рослинні, пальмові. Як клієнти, ви беззахисні проти такої практики? На щастя, ні

Що таке масло?

Сьогодні на ринку існує стільки видів вершкового масла, що часто важко вибрати найбільш поживне і якісне. Ви можете знайти бутербродне, столове, з ароматною ноткою смаженої цибулі або трав. Однак виявляється, що не всі продукти цього типу згідно із законодавчими стандартами є справжнім маслом. Вершкове масло - продукт, що містить не менше 82 відсотків молочного жиру.

Як розпізнати справжнє масло?

1. Вершкове масло, що зберігається в холоді, тверде. Правда, його буде менш зручно викладати, але це буде масло.

2. Масло біле, а не жовте. Жовтий колір може бути приємнішим, але він, безумовно, не натуральний. У цьому випадку в описі товару повинен бути символ E 160.

3. Танучи в роті, масло залишає м’який кремовий присмак. Якщо смак кислий, це означає, що ви купили жирову суміш.

4. Масло дуже калорійне. Вершкове масло 82% жиру має близько 730 ккал. Якщо ви хочете вибрати справжнє масло, не варто економити на калоріях. Всі спреди зі значно меншою енергетичною цінністю - це або суміші, або рослинні жири.

Покупки поспіхом - найпростіший спосіб придбати підробку

Щодня ви найчастіше знаходите до магазину поспішаючи, десь між роботою та домом, школою та автобусом. Виробники продуктів харчування це добре знають, а тому використовують методи маніпуляцій. На що слід звернути увагу в магазині, щоб придбати те, що ви хочете, і не допустити зайвої помилки? Ось кілька прийомів, які ви повинні знати:

Заплутано схожа графіка на упаковці. Найчастіше імітується колір і малюнок упаковки вершкового масла, який присутній на ринку вже кілька десятків років.

Чіткий напис 82%. Всі звикли до того, що ця кількість жиру відноситься до вершкового масла. У цьому випадку ця цифра означає щось інше, але вам повідомляють про це лише дрібним шрифтом.

Використання слів, пов’язаних з маслом, наприклад, «бутербродне», «для сніданку», замість термінів, пов’язаних з рослинним жиром або сумішшю.

Твердість вершкового масла. Для досягнення цього ефекту до вершкового масла додають певну кількість, на жаль, шкідливих трансжирів.