В останні роки ринок електронної комерції розвивається стрімкими темпами. Уже сьогодні не менш як половина людей скоріше обере онлайн-шопінг, а не похід до традиційних закладів торгівлі. Це зручно, швидко та дозволяє заощадити час на інші справи.
Очевидно, що подібна тенденція не залишилася без уваги підприємців, які працюють у сфері торгівлі. Тепер вони вимушені підлаштовувати власний бізнес під нову ситуацію так переводити його в онлайн. Проте, щоб інвестиції в розширення діяльності виправдали себе, треба відповідально поставитися до вибору платформи для старту онлайн-продажів.
І тут починається справжнє пекло: в інтернеті представлено безліч інформації, проте розібратися в ній буває вкрай складно. Існує безліч міфів про торгівлю в мереж загалом і про маркетплейси на кшталт Zakupka.com зокрема, тож новачкам не завжди зрозуміло: де помилкове твердження, а де реальність.
Щоб ви могли оцінити справжні переваги подібних онлайн-майданчиків, пропонуємо розвінчати найпоширеніші міфи про них:
Маркетплейс — це звичайний каталог товарів у мережі
Насправді принцип роботи маркетплейса сильно відрізняється від звичайного онлайн-каталогу. Ці торговельні майданчики можна порівняти з ТРЦ, де представлений величезний асортимент магазинів. Це багатофункціональна платформа: тут є унікальний дизайн сторінок, зручні каталоги з описами та світлинами товарів, налагоджена система оплати та доставлення замовлень та ще багато інших корисних для підприємця інструментів.
Якщо за запитом у пошуковику не видає сайт маркетплейсу, значить він не працює
І знову ні: перші рядки в пошуковику не гарантують продажі, а торговельні майданчики мають свої інструменти, які допомагають привести потенційного покупця на сайт. Звичайно, кожен підприємець буде радий побачити свій магазин на першій сторінці, проте значно приємніше укладати прибуткові угоди, згодні?
Сайт компанії забезпечує кращі продажі
В особистого інтернет-магазину дійсно є свої переваги, проте щоб розробити його та ще й з можливістю миттєвої покупки знадобиться багато коштів. І це тільки пів дороги: треба ще привести свого покупця в інтернет-магазин, а для цього слід активно просувати свій ресурс, що також потребує фінансових вливань. Водночас торговельні майданчики зацікавлені у вашому успіху, а тому постійно просувають свою платформу, приводячи все нових покупців.
Безкоштовне розміщення не приносить результату
Звичайно, маркетплейси зацікавлені в тому, щоб ви придбали більш дорогий пакет послуг, проте навіть безкоштовних інструментів достатньо, щоб розворушити свою компанію. Чому б не спробувати різні канали продажу свого товару, тим паче якщо платити не треба?
Платний пакет послуг передбачає миттєві продажі
На жаль, це не так. Компанія-оператор лише дає вам робочий інструментарій для початку онлайн-продажів, але працювати ним доведеться вам самим. Якщо ваша цінова політика значно вища, ніж у конкурентів, у каталозі немає світлин товарів, а з опису важко щось зрозуміти, то хіба можна говорити про зацікавлення клієнтів? А ще зверніть увагу на швидкість обслуговування: якщо примусити клієнта чекати довше, ніж він сам готовий це робити, найімовірніше він придбає такий самий товар у вашого конкурента.
Зі специфічним товаром на маркетплейсі нема чого робити
Звичайно, доволі дивно купувати промислове обладнання і товари для дому на одному сайті. Саме тому існують різні види онлайн-майданчиків: одні працюють виключно для бізнесу (B2B), а інші пропонують усі необхідні товари, починаючи від одягу і закінчуючи саджанцями рослин, звичайним клієнтам (В2С).
Міжнародна торгівля вимагає значних витрат від підприємця
Звичайно, якщо ви збираєтеся відразу відкривати офіс в іншій країні або проводити масштабну маркетингову кампанію, це потребує значних витрат. Проте ви можете без проблем увійти до каталогу міжнародного маркетплейсу та розмістити там свої товари за незначну суму. А ще не забудьте зареєструватися на локальних онлайн-майданчиках обраної країни.
Уже зараз близько половини усі торгових операцій в мережі припадає на долю маркетплейсів, а в найближчі роки прогнозується суттєве зростання цього показника. Тож саме час спробувати розширити свій бізнес, запустивши онлайн-продажі на одному з торговельних майданчиків.