Форма, яку носять поліцейські, називається одностроєм.

Однострій є однією з ознак належності до поліції. Іншими ознаками належності є:

  • відповідна символіка;
  • спеціальні звання;
  • жетони;
  • службові посвідчення;
  • відомчі відзнаки.

Носити однострій мають право тільки атестовані співробітники. Це ті особи, які перебувають на службі в підрозділах Національної поліції. Іншим громадянам носити однострій заборонено законом. Ця вимога поширюється і на співробітників органів МВС, які працюють за вільним наймом. Порушення цієї вимоги ЗУ «Про національну поліцію» тягне за собою адміністративну відповідальність.

Основні засади носіння поліцейської форми

Одностроєм поліцейських безкоштовно забезпечує держава. Кожен предмет однострою видається на певний час. Наприклад, сорочки трикотажні видаються терміном на 1 рік. Якщо поліцейська форма виходить з ладу раніше, щоб безкоштовно її замінити, поліцейському слід аргументовано довести, що це сталося з незалежних від нього обставин. Набагато простіше підібрати потрібну річ на - https://tornado.kiev.ua/ua/odezhda-dlya-ohrannih-struktur/odezhda-i-snaryazheniye-dlya-politsii. Зібрана в каталозі фірми Tornado поліцейська форма повністю відповідає вимогам, які пред’являються до однострою поліцейських, зшита з матеріалів високої якості і зручна в повсякденному носінні. Оскільки в робочий час поліцейський діє від імені держави, зразки предметів однострою поліцейських затверджуються Кабміном. Самостійно підрозділи цього робити не можуть. Також поліцейським заборонено не носити, приховувати або ховати нагрудні знаки та жетони. Це робиться, щоб розміщена на них інформація легко читалася і фіксувалася технічними засобами. Якщо поліцейський працює в цивільному одязі, нагрудний знак він носить із собою. Єдиним винятком є проведення спецоперації, коли наявність нагрудного знака буде заважати успішному виконанню завдання і змусить його розкрити себе.

Як носити однострій 

Мінятися одностроєм з колегами не можна, навіть якщо ви трішечки не вгадали з розміром. Справа в тому, що номер нагрудного знака поліцейського вказується на предметах одягу, шоломах, і після цього одяг стає маркованим.

Правила носіння однострою затверджує очільник МВС. Ці правила прописані до дрібниць аж до того, скільки ґудзиків дозволяється розстебнути поліцейському в тій чи іншій ситуації.

По сезону однострій ділиться на літній і зимовий. Це називається формою одягу. Перехід з однієї форми одягу на іншу здійснюється за наказом. Після цього керівництво обов’язково організує спеціальні стройові огляди, під час яких перевіряє, чи відповідає зовнішній вигляд поліцейських вимогам законодавства.

Форма одягу поліцейських ділиться на:

  • повсякденну. Поліцейські носять її, коли виконують службові завдання та під час занять. Її можна носити також у позаслужбовий час.
  • парадно-вихідну, яка носиться на свята, під час урочистих заходів, в пам’ятні та жалобні дні. Її слід носити з нагородами під час урочистих заходів, з відповідними стрічками, знаками – у позаслужбовий час та на вихідних.
  • спеціальну. Це прогумовані плащі, дощовики, гумові чоботи й подібні речі, призначені для захисту від негативного впливу факторів навколишнього середовища. Сюди відноситься також маскувальне спорядження.

Розібратися з усіма пов’язаними з придбанням однострою питаннями допоможуть менеджери «Торнадо» – компанії, яка займається поставками форменого одягу в усі регіони України. Телефонуйте!