Зараз багато хто говорить про інтернет речей, але не всі розуміють, що це таке.

Якщо вірити «Вікіпедії», це концепція обчислювальної мережі фізичних об'єктів («речей»), оснащених вбудованими технологіями для взаємодії один з одним або з зовнішнім середовищем. Розглядає організацію мереж таких як явище, здатне перебудувати економічні та суспільні процеси, що виключає дії і операції з необхідністю участі людини.

Говорячи простою мовою, інтернет речей — це якась мережа, в яку об'єднані речі. Причому під речами я маю на увазі все що завгодно: автомобіль, праска, меблі, тапочки. Все це зможе «спілкуватися» один з одним без участі людини за допомогою переданих даних.

Поява подібної системи було очікуваною, адже лінь — двигун прогресу. Не доведеться вранці йти до кавоварки, щоб зробити каву. Вона вже знає, коли ви зазвичай прокидаєтеся, і до цього часу сама зварить ароматну каву. Класно? Мабуть, але наскільки це реально і коли з'явиться?

Як це працює

Ми знаходимося на початку шляху, і про інтернет речей поки говорити рано. Візьмемо для прикладу кавоварку, про яку я писав вище. Зараз людині доводиться самостійно вводити час свого пробудження, щоб вона зварила йому вранці каву. Але що станеться, якщо в цей час людини не буде вдома або він захоче чай? Та все те ж саме, так як він не поміняв програму і бездушна залізяка знову зварила свою каву. Такий сценарій цікавий, але це скоріше автоматизація процесу, ніж інтернет речей.

Біля керма завжди стоїть людина, вона є центром. Розумних гаджетів з кожним роком стає все більше, але вони не працюють без команди людини. Цю нещасну кавоварку доведеться постійно контролювати, міняти програму, що незручно.

Як це повинно працювати

Інтернет речей має на увазі, що людина визначає мету, а не задає програму по досягненню цієї мети. Ще краще, якщо система сама аналізує дані і передбачає бажання людини.

Їдете ви з роботи додому, втомлений і голодний. У цей час автомобіль вже повідомив будинок, що через півгодини привезе вас: мовляв, готуйтеся. Включається світло, термостат налаштовує комфортну температуру в духовці готується вечеря. Зайшли в будинок-включився телевізор із записом гри улюбленої команди, вечеря готова, Ласкаво просимо додому.

Ось в чому головні особливості Інтернету речей:

  • Це постійний супровід повсякденних дій людини.
  • Все відбувається прозоро, ненав'язливо, з орієнтацією на результат.
  • Людина вказує, що має вийти, а не як це зробити.

Скажете, фантастика? Ні, це найближче майбутнє, але, щоб домогтися таких результатів, необхідно ще багато чого зробити.