Ми вже звикли до різноманіття дитячих іграшок на полицях магазинів. Та так було не завжди. Кожна іграшка була кимось вигадана та спроектована, у кожної є своя історія. І чим вони складніші, тим більше праці в них вкладено.
Зараз можна обрати дитячий конструктор будь-якої форми, кольору чи матеріалу, для малюків від 3-х років і старших. Для цього достатньо зайти на сайт інтернет-магазину Toys4brain.com.ua, замовити з каталогу та вже за кілька днів збирати разом зі своїм маленьким дослідником нову іграшку з дрібних деталей.
Конструктори давно зайняли почесне місце серед улюблених дитячих іграшок. Коли ж з’явились перші конструктори? В цій статті прослідкуємо шлях, який подолали ці винаходи аж до сьогоднішнього дня, коли вони стали для нас такими звичними.
Історія довжиною в століття
Вперше іграшки для дітей, які ми зараз називаємо конструкторами, з’явились ще на початку ХХ століття. Перший такий ігровий комплект був виготовлений ще у 1901 році британським підприємцем Френком Хорнбі. Це були набори, які складались з металевих частин – паличок з отворами, коліс, скоб, кутників та гайок з болтиками, якими можна було кріпити деталі одні до одних. Більше про конструктори можна прочитати тут
На теренах Радянського союзу такий дитячий конструктор був відомий як «Механічний посібник для новачків». Такі іграшки настільки полюбилися дітям та їхнім батькам, що успішно продавалися протягом всього століття. Хоч йому й важко конкурувати з сучасними моделями, та навіть зараз можна придбати майже незмінену версію старого доброго «Металевого конструктора».
Така проста на перший погляд іграшка, насправді потребувала значних зусиль при виготовленні вручну. Промислове виробництво конструкторів розвивалося разом з технологічним прогресом.
Конструктори: найкращі розвиваючі іграшки
Принцип конструктора, або «будівельника», якщо перекласти дослівно, став надзвичайно популярним. В його основі лежить принцип звичайної ігрової механіки: потрібно зібрати цілу деталь, з дрібних складових. Збираючи єдине ціле з розрізнених елементів, дитина вчиться отримувати складне з простого, створювати нову річ, наділену іншими якостями.
Сучасні дитячі конструктори виготовлять з найрізноманітніших матеріалів:
-
пластику;
-
дерева;
-
магнітних елементів;
-
паперових 3-D деталей;
-
металу.
Зараз можна придбати для свого малюка набір будь-якого вигляду, форми чи кольору.
Іграшки, що навчають
Всі предмети, що нас оточують, можна вважати конструкторами, в певному сенсі. Складаючи нову річ, дитина отримує розуміння, що з розрізнених деталей можна створити щось нове та корисне. Малюк вчиться будувати щось своїми руками, а зібравши нову іграшку отримує розуміння цінності предмета та зусиль, які необхідно докласти для його створення.
Такі розвиваючі іграшки, як конструктори, дозволять кожній дитині перетворитися на справжнього винахідника. Дітлахи можуть створювати захопливі нові автомобілі, літаки чи навіть літаючі тарілки. Кожна така іграшка – це запрошення в чарівний світ гри та фантазії для допитливого малюка.