Гемоглобін – основна складова еритроцитів, яка використовується для переносу кисню до клітин і тканин організму. Гемоглобін складається з білкової сполуки і гема. Використовується гемоглобін організмом і для регуляції кислотного складу крові, виведення з організму вуглекислого газу, який при скупченні може спричинити шкоду. Далеко не у всіх людей цей показник в нормі. Відхилення можуть бути ознакою різних захворювань, але першим ділом лікар з’ясує стан крові. Для цього використовується гемоглобінометр – спеціальний прилад, що використовується в медичних центрах, при амбулаторіях та стаціонарах, в клініках.

Визначення показників вмісту білка з використанням гемоглобинометра

Прилад часто використовується в спеціалізованих клініках і медичних центрах для проведення досліджень крові. Представлені апарати мають автоматичне калібрування, вони є портативними, що дуже зручно при перенесенні і транспортуванні. Для використання апарату достатньо:

  • Взяти кров у пацієнта стандартним способом – використовуватися для проведення аналізу може і капілярна кров, взята з пальця, а також венозний біологічний матеріал.
  • Приготувати фотометричну пробу для виконання аналізу. Для цього використовується геміглобінціанідна методика. Ця техніка перевірена, її використовують у всіх лабораторіях світу вже більше сорока років. Вона рекомендована ВОЗ. Для розведення речовини використовується така пропорція: 1 до 251.
  • Використовувати для розведення крові, взятої для проведення аналізу, 5 мл реагенту.
  • Використовувати апарат для виконання аналізу. Для цього ставити кювету з пробою в спеціальну комірку, щоб вже через короткий проміжок часу отримати дані про концентрацію залізовмісного білка в крові. Часто на це відводиться близько 15-20 хв. Остаточний час буде прямо залежати від підібраного і використаного реагенту.

Для використання апарату для отримання результатів аналізів слід застосовувати близько 2-4 мл крові.

Головні переваги

Використовують апарат для проведення аналізів у багатьох медичних установах. Він дозволяє:

  • Мінімізувати витрати часу на проведення кожного аналізу.
  • Економно витрачати реагенти.
  • Отримувати максимально точні результати.
  • Виключити необхідність у трудомісткої роботи співробітників лабораторії. Все необхідне виконує апаратура.
  • Довго користуватись приладом. При належному догляді пристрій зможе прослужити кілька років.

Техніка дає можливість використовувати для проведення аналізів не тільки багаторазові, але й одноразові кювети.