Натуральна деревина не втрачає своєї популярності і затребуваності в будівництві незважаючи на величезну різноманітність сучасних штучних матеріалів. Це екологічне, різноманітне за типом, текстурі і відтінкам сировину знаходить безліч застосувань. Деревина відрізняється безліччю вигідних характеристик: він міцна, забезпечує хорошу звуко- і телпоізоляцію і т.д.

Пиломатеріали отримують шляхом розпилювання колоди різними способами. Це продукція, яка має певні параметри, розміри і характеристики. Як же проводиться підготовка пиломатеріалів, що дозволяє отримати зручні для будівництва дошки, бруси і т.д.

Розпилювання

Перше, з чого починається обробка деревини - це розпилювання. Виділяють два основних її типу, в залежності від яких виходять пиломатеріали різного ґатунку і якості:

Тангенціальний. Сирий стовбур розрізають в напрямку від серцевини і по дотичній до річних кільця. Дошка, яку отримують так, відрізняється яскравою текстурою і вираженим малюнком кілець. Також вона характеризується високим коефіцієнтом усушки і розбухання. Вартість такої деревини значно нижче.

Радіальний. При ньому колоду розпилюють через середину. Дошка, отримана таким чином, має однорідну текстуру і колір, річні кільця на ній майже непомітні. Такі дошки дуже стійкі до впливів і відрізняються довговічністю.

Сорти

У більшості випадків пиломатеріали закуповують вже готовими, тому необхідно розуміти відмінності різних сортів, виділяють:

  • Добірний (вища якість, яке використовується в суднобудуванні та машинобудуванні. У них немає сучків, гнили, цвілі, грибних плям або інших дефектів);
  • перший (використовується в будівництві і виробництві меблів. У них не явних сучків більше 10 мм, також невідомі тріщини, прорости, цвіль, гниль, трухляві);
  • другий (в такій деревині допустимі сучки більше 20 мм, тріщини, трухляві, червоточини);
  • третій (має безліч вищевказаних недоліків, тому використовується в основному для тари або упаковки);
  • четвертий (найнижчий сорт, який використовують для виробництва опалубок, ящиків, огорож, будівельних лісів і т.п.)

Сушка

Пиломатеріал після розпилювання відрізняється високим коефіцієнтом вологості. Це істотно впливає на характеристики за технічними показниками. Тому проводиться спеціальна сушка. Вона може бути природною або камерної та доводить матеріал до певного стану, при якому зупиняється процес гниття. Якщо свіжорозпиляного дошки мають вологість до 65%, то при природній сушці вона досягає 18-25%, а сухий має показники в 8-15%.

Сухий пиломатеріал вважається найкращим для будівництва і не вимагає додаткової обробки. Його можна різати, склеювати і т.п. Він не втратить форму і розміри з часом.

Просочення

Щоб поліпшити експлуатаційні характеристики деревини, пиломатеріали обробляють спеціальними просоченнями. Це склади з антисептичними властивостями, які можуть бути створені на органічній або водній основі. Просочення можуть забезпечити різні властивості:

  • протипожежні;
  • декоративні;
  • від потемніння і т.д.

Вибір складу залежить від того де і як ви збираєтеся використовувати пиломатеріали.

https://pilomaterial.com.ua/