Ви хочете, щоб дитина добре вчилася, вранці бадьоро прокидалась і охоче йшла до школи? Погрози та покарання не принесуть бажаного результату. Вчіться бути персональним психологом. Ми постараємось допомогти знайти взаєморозуміння.

навчання

Для правильної мотивації дитини важливо запам'ятати головні правила.

1. Відповідайте на всі питання

Не має значення, зайняті ви чи ні – не відмахуйтесь від дитини, коли вона у вас щось запитує. Неважливо, знаєте ви правильну відповідь чи ні. Скористайтеся Інтернетом, вникніть у суть і дайте цікаву, вичерпну і головне – правильну відповідь. Важливо підтримувати інтерес до знань. Тільки реальна підтримка може мотивувати до дії.

2. Підтримуйте захоплення

Якщо дитина хоче зайнятись малюванням, відведіть її до художньої школи. Її цікавлять хімічні досліди? Купіть книги, реактиви і спеціальні ігрові набори. Дочка у захваті від балету? Віддайте її на хореографію.

Щоб зрозуміти, чим дитина хотіла би займатися в житті, вона має спробувати все. Ні в якому разі не відмовляйте дитині в її захопленнях, аргументуючи це потенційними проблемами з навчанням. Знайти готові домашні завдання на shkolyar.info зможе кожен.

3. Слідкуйте за шкільними справами

Необхідно мати чітке уявлення про обставини, які оточують дитину. Спілкуйтеся з учителями, відвідуйте батьківські збори, цікавтеся життям дитини. У разі виникнення проблем (конфліктів з учителем, непорозумінь з однолітками і т.д.) обов'язково станьте на бік дитини. Якщо все дійсно серйозно, не зволікайте – переведіть дитину до іншої школи.

4. Подбайте про правильне оточення

Навіщо намагатися щось комусь довести, коли ти і так найкращий в класі? Так думають діти, які потрапили в клас зі слабкими учнями. Така атмосфера відбиває бажання розвиватися і ставати ще розумнішим. Поцікавтеся рівнем інших учнів цього класу і в разі актуальності такої проблеми постарайтесь її вирішити.

навчання

5. Низькі оцінки – не привід псувати стосунки з дитиною

Лаяти дитину за оцінки – це маячня. Тим більше не варто порівнювати її з іншими дітьми. З’ясуйте причину. Що заважає досягти більшого? Потрібна допомога – допоможіть, поясніть, позаймайтесь з дитиною, найміть репетиторів, якщо того потребує ситуація. І не забувайте хвалити за хороші результати!

6. Складіть розпорядок дня

Важливо чітко відділити час на виконання завдань і час для розваг та захоплень. Систематизуючи весь день, можна підвищити продуктивність і привчити дитину до самоорганізації.

Сподіваємось на те, що ці рекомендації допоможуть вам виховати успішного члена суспільства.