Третину життя людина проводить на ліжку. Хороший сон потрібен кожному для повноцінної роботи і бадьорого самопочуття. Так що вибір нового ліжка — не дріб'язкова справа. Ніч хорошого сну — це день відмінного самовідчуття (великий вибір ліжок можна дивитися тут http://www.vegas.ua/uk/krovati ).

У статті зібрані найбільш важливі факти про ліжка і матраци, поради, які допоможуть зробити зважений та вірний вибір. Важливо купити хороше ліжко, яке не буде невиправдано дорогим і при цьому довговічним.

Моделі і розміри ліжок

При визначенні розміру ліжка потрібно враховувати внутрішні і зовнішні вимоги. Тобто ліжко повинне бути таким, щоб на ньому було зручно міститися спящему і одночасно щоб саме ліжко вдало розташовувалося в кімнаті.

Насамперед потрібно орієнтуватися на свій зріст. Додайте до нього 15-20 див., от і вийде потрібна довжина спального місця.

Що стосується ширини, це теж з'ясовується досвідченим шляхом. Потрібно лягти та закинути руки за голову. Лікті не повинні нікуди звисати, ви повинні відчувати себе зручно. Так ви зрозумієте, яка ширина вам потрібна.

Традиційна прямокутна форма оптимальна для ліжка, адже інтер'єр у квартирах найчастіше традиційний.

Любителі оригінальності теж можуть знайти собі щось до смаку. Виробники пропонують все більше круглих, еліптичних ліжок і навіть у формі черепашки. Звичайно, для таких ліжок важче знайти вдале місце в спальні. На те, щоб її встановити, знадобиться задіяти більше площі.

Каркас для ліжка

Ми не думаємо про каркасі, коли використовуємо ліжко, однак це важлива складова. Каркас — це основа, на якій тримається все. Від її міцності залежить і термін служби ліжка. Так що при виборі ліжка потрібно дивитися на каркас і дотримуватися деяких рекомендацій.

Поради щодо вибору каркасу:

 - матеріал;

 - відповідність габаритів матраца;

 - дизайн

Ще при виборі ліжка зверніть увагу на те, щоб кількість і якість кріпильних елементів відповідало розміром і вазі ліжка. Хороший міцний каркас варто того, щоб заплатити за ліжко трохи більше. Породи дерева, які забезпечують довгі роки служби ліжка, це ясен, бук і дуб. Не довіряйте тільки враженню, зараз є багато матеріалів, які вдало імітують зовнішній вигляд дерева, але не його якості.

Висота каркаса буває різною. Ліжка в японському стилі стоять дуже низько, а європейські та вітчизняні зазвичай мають висоту хоча б 50 див. Існують і особливі високі ліжка, вони поширені в Америці, висота каркас в них досягає 90 см. Такі ліжка дуже незручні для літніх.

Матрац обов'язково підберіть до каркаса в точній відповідності з розміром. В іншому випадку він буде з'їжджати, збиватися, а спати стане незручно. І каркас, і матрац в такій ситуації зношуються швидше.

Губитеся серед величезного вибору ліжок у каталогах меблів? Спочатку думайте про довговічності, вибирайте ліжка з масиву дерева або металу. Ковані вироби неймовірно красиві. Плетені меблі, здавалося б, не вселяє довіри. Однак вони відрізняються великою міцністю, при цьому такий матеріал дуже екологічний. Тендітні, але зате найдешевші ліжка виготовляються з плит МДФ або ДВП. А ДСП — і зовсім ненадійний матеріал, від таких ліжок не можна чекати терміну служби більше 5 років.

Як вибрати основу для ліжка

Опорою матрацу служить підстава. Це найважливіша складова каркаса. Вона являє собою грати з планок, які зазвичай роблять з дерева, іноді з пластику. Ці планки називають ламелі.

Підтримка для матраца так само важлива, як і підтримка хребта. Є три типи решіток.

Дерев'яні рейкові підстави

Така підстава будується з послідовності рейок, злегка вигнутих або прямих. Найчастіше вони з дерева, але бувають і з металу. Краще всього використовувати для рейок дерево берези або бука.

Завдяки проміжків між планками до матрацу є доступ повітря, там не застоюється пил і вогкість.

При цьому собівартість і кінцева вартість таких підстав невисока.

 

Є і недоліки. У вільні місця між рейками провалюється матрац, і поступово він з цієї нижньої сторони втрачає рівномірність і стає хвилястим. Еластичність підстави, яка є у неї спочатку, швидко втрачається, первинна форма рейок не відновлюється.