Одним з популярних видів майстерності, є вміння вишивати. Техніка вправного вишивання, удосконалювалася століттями. Для вишивки використовуються тканина для вишивання з добре помітними нитками. Тканина, виготовлена ​​на основі чотирикутника, в якій нитки мають однакову товщину, і знаходяться під прямим кутом, використовується майстринями для цього виду рукоділля.

Майстрині при вишиванні хрестом, за основу вишивки беруть канву. Канва - це спеціальна тканина з особливим плетінням ниток, які утворюють отвори для голки
Для створення канви використовується бавовна, льон, та інші суміші.

Володіння лічильної технікою вишивання, відкриває перед майстрами цього ремесла, величезний простір творчих ідей. Орнаменти такої техніки, складаються з фігур правильної форми. Різні варіації стібків, народжують на відрізку полотна чудові візерунки, і форми.

У спеціальних наборах для досвідчених рукодільниць, на тканину наносять фонове зображення, така робота виконується за схемою техніки рахункового хреста. Перед початком вишивання, необхідно підготувати канву. Краї основи, щоб вони не обсипалися, слід обробити клеєм ПВА або обмітати. Рахункову вишивку хрестом, необхідно виконувати тупою голкою. Тупа голка в цій техніці, використовується для того, щоб не проткнути канву. Щоб вишивка була рівною і акуратною, її потрібно ретельно натягнути на спеціальну дерев'яну або пластикову рамку- пяльця.

Для вишивки в техніці рахунковий хрест, основним зразком є ​​спеціальні схеми для вишивання хрестиком на папері. Для кожної кольорової нитки, на лічильній схемі є умовний знак. Клітка, яка визначена спеціальним значенням, вказує на 1 стібок. Вишивку починають з основних стібків, згодом додають інші деталі. Виконуючи вишивку в техніці рахунковий хрест, потрібно прораховувати кількість вишитих хрестиків. В першу чергу, рахунок стібків за схемою, потрібно прорахувати на папері, а тільки потім нанести на канву. Важливою умовою правильної роботи в цій техніці вишивання - не допустити помилки в прорахунку, інакше всю роботу доведеться переробляти заново.

Використовувати при такій вишивці, можна будь-яку рахункову тканину, яка має рівномірний плетіння ниток. Виконується техніка вишивання, рахунковий хрест, бавовняними нитками для вишивання. Нитки муліне ідеально пофарбовані, барвисті і яскраві, прекрасно роз'єднуються і не линяють при пранні виробу.