З 3 по 8 серпня в м. Макухарі на базі Університету Канда (Японія) відбувся Всесвітній Конгрес ICCEES (International Council for Central and East European Studies). До Японії приїхало понад 1500 учасників із 60 країн світу. Різні континенти були представлені фахівцями провідних університетів і науково-дослідницьких установ.
Доктор філологічних наук, професор кафедри світової літератури Ольга Ніколенко взяла участь у роботі секції «Literary Education in Post-Soviet Countries». Керівником секції та її організатором був професор Susumu Nonaka з Університету Сайтама (Японія), дискусантом - професор Хадзіме Кайзава з Університету Васеда (Японія).
Доповідь проф. О. М. Ніколенко «Нові підходи до змісту і структури літературної освіти в Україні» викликала великий інтерес серед учасників Конгресу, які визнали, що процеси демократизації позитивно впливають на розвиток української освіти. Викладачі різних країн відзначили велику роботу, що здійснюється в Україні для прилучення молоді до читання, зокрема завдяки сучасним програмам і підручникам із зарубіжної літератури, створеним авторським колективом із Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка (керівник проекту - проф. О. М. Ніколенко).
Позитивний досвід України в галузі літературної освіти особливо зацікавив представників Пекінського університету (Китай), Вашингтонського університету (США), Університету Васеда й Токійського університету іноземних досліджень (Японія), Євразійського національного університету імені Л. Гумільова (Казахстан), Белградського національного університету (Сербія) та ін.
Проф. О. М. Ніколенко також узяла участь у роботі секції «Andrei Platonov in the Context of Classic Literature» (керівник секції - Youngsun Yoon із Національного університету Південної Кореї).Учасники Конгресу ICCEES-2015 висловили моральну підтримку України в боротьбі за незалежність і цілісність держави. На прощання представники японської сторони навіть виконали українські пісні «Ніч яка місячна...» і «Червона рута», що голосно розлилися над м. Макухарі.У рамках програми Конгресу ICCEES-2015 оргкомітет запросив учасників ознайомитися з культурними пам'ятками Японії і традиційною чайною церемонією.
Тож співпраця кафедри світової літератури ПНПУ імені В. Г. Короленка з іноземними партнерами триває. У березні 2016 р. відбудеться науково-практична конференція «Зарубіжні письменники і Україна» під гаслом «Україна як міст між Заходом і Сходом». На конференції, окрім традиційних, заплановано дві спеціальні секції - скандинавську і японську, на яких представники Європи і Азії зможуть обмінятися досвідом у галузі філологічних і педагогічних наук.