19 серпня в Полтавській облраді пройшло засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. В засіданні прийняли участь Голови Полтавської ОДА Валерій Головко та облради Петро Ворона, а також експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.
Експерт пояснив депутатам основні моменти нового закону про місцеві вибори. На думку Солонтая Верховна Рада, прийнявши новий закон про вибори, передумала будувати самоврядування.
«Верховна Рада знову вирішила відновити диктатуру і партійну монополію. Але не все так погано в новому законі про вибори. Окрім партійної диктатури і тим, що знову доводиться всім з нуля ознайомлюватися з виборчою системою, явних мінусів цей закон не має», - зауважив експерт.
Офіційно передвиборчий процес розпочнеться за 50 днів до виборів - 5 вересня.
Головною перевагою нового закону про вибори Солонтай назвав те, що кандидатам не обов’язково займати перше чи друге місце в округах. Депутатом можна стати й зайнявши сьоме чи восьме місце.
«Головне, щоб в них був вищий рейтинг від їх внутрішньопартійних конкурентів. Тепер купівля місця в списку стає неможлива. Кожному депутату дадуть округ і йому потрібно отримати гарний відсоток. В ради будуть проходити ті кандидати, які набрали найбільше відсотків по партійним спискам. Негатив є в тому, що певні округи будуть представлені кількома депутатами, а деякі взагалі будуть без депутатів від певної партії. Але все ж вибору стануть командною грою», - говорить Олександр Солонтай.
Крім цього експерт Інституту політичної освіти розповів, що таке підкуп виборців: «Підкупом вважається роздача продукції, яка перевищує ціну у 5 мінімальних заробітних плат».
Нагадаємо, в Полтавську міськраду буде обиратися 42 депутати. Ось таблиця, як розраховується склад ради: